Istniejące dekadę Koło Gospodyń Wiejskich z siedzibą w Szonowicach ma się czym chwalić. W ciągu 10 lat działalności pod przewodnictwem Teresy Siwoń gospodynie z sołectw: Szonowice, Modzurów, Ponięcice, Strzybnik i Łubowice są znane m.in. z świetnych domowych, tradycyjnych wypieków, promocji gminy podczas dożynek, udziału w jarmarkach wielkanocnych i bożonarodzeniowych, a także spotkań dla seniorów i osób starszych.
17 stycznia koło „Wioskowe Trio” obchodziło swoje 10 urodziny. W tym też dniu po 10 latach społecznej pracy na rzecz koła rezygnację z funkcji przewodniczącej złożyła Pani Teresa Siwoń. Nową szefową koła została mieszkanka Ponięcic – Barbara Kawik. Podczas spotkania były podziękowania, kwiaty i drobne upominki. Sekretarz Gminy na ręce Pani Teresy Siwoń złożyła podziękowania w imieniu Wójta Gminy Rudnik za ostatnie 10 lat Jej społecznej pracy i zaangażowania na rzecz sołectw i całej gminy. W serdecznej i rodzinnej atmosferze gospodynie cały wieczór świętowały swój jubileusz.
Przesłaniem większości kół gospodyń jest pokazanie, że wspólną pracą można zrobić więcej. Od pokoleń starsze członkinie dzielą się wiedzą i umiejętnościami z nowymi koleżankami, zarażając je pasją działania dla dobra mieszkańców wsi. Swoją kuchnią zachwyciły już niejednego uczestnika organizowanych uroczystości i imprez.  Świętując dziś Jubileusz Koła życzymy Wszystkim Paniom zdrowia, pomyślności, nowych, twórczych pomysłów. Patrząc na ten okres 10 lat Ich społecznej pracy można było dostrzec współpracę, a to chyba jest największa satysfakcja w pracy samorządowca.

There are no comments yet.