Przedszkolaki z Gamowa na „wyprawie” do Afryki.

Dnia 28 lutego w przedszkolu odbyły się zajęcia pt. „Spotkanie z Afryką”. Z tej okazji zaproszono specjalnego gościa. Do gamowskiego przedszkola przyjechała Pani Sandra Niemiec, która była na wyprawie misyjnej w Kamerunie i do dziś zajmuje się projektem „Młodzi dla Kamerunu” wspierającym budowę szkół i przedszkoli w Kamerunie. Pani Sandra zabrała przedszkolaki z Gamowa na krótką wyprawę do Afryki. W tym celu dzieci „zakupiły” nawet bilety. Dzieciaki poznały kilka zwierząt mieszkających w tym kraju oraz instrumenty, które z niego pochodzą. Nauczyły się także piosenki, którą nucili jeszcze długo, długo po animacjach. Maluchy z przejęciem słuchały opowieści o Kamerunie i dzieciach tam mieszkających. Miały również okazje zobaczyć jak wyglądają tamtejsze szkoły i przedszkola, a także porównać czym różnią się od naszych. Istotne było również zapoznanie dzieci z terminem „Adopcja na odległość”. Nie obyło się oczywiście bez gier i zabaw, z których dzieci również mogły wiele wynieść. Każde z nich zrobiło dla siebie także niepowtarzalne i wyjątkowe afrykańskie spódnice, w których nie omieszkały zatańczyć przy piosence „O allele” . Czas był bardzo wyjątkowy, dzieci dowiedziały się jak można pomagać innym nawet na odległość a także poznały wiele informacji o Afryce.
Autor: przedszkole Gamów
Materiał foto: http://sp31.opole.pl/1158/9046/moj-szkolny-bratsiostra-z-afryki.html

XXIX Konkurs „Górnośląskie Kroszonki 2018″

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu ogłosiło konkurs „Górnośląskie Kroszonki 2018″. konkurs skierowany był do mieszkańców województwa śląskiego. Konkurs przeprowadzany jest w czterech kategoriach (według technik wykonania). Na zgłoszenia organizatorzy czekają od 3 do 6 marca 2018 roku. Podsumowaniem konkursu będzie wystawa, której otwarcie w dniu 17 marca 2018 roku poprzedzi uroczyste ogłoszenie wyników konkursu. Wystawę będzie można oglądać w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu do 15 kwietnia 2018 roku. W konkursie udział bierze mieszkanka Strzybnika – pani Barbara Gonska.

Rodzinne Niedziele w Kolejach Śląskich

Wraz z nadejściem wiosny zachęcamy do aktywnego spędzania wolnego czasu w rodzinnym gronie. Dlatego każda pierwsza niehandlowa niedziela w miesiącu to w Kolejach Śląskich okazja do bezpłatnych przejazdów dla rodziców podróżujących z dziećmi.

Pierwszy dzień, w którym będzie można skorzystać z oferty „Rodzinne Niedziele” to 11 marca, a następnie: 1 kwietnia, 13 maja, 10 czerwca, 8 lipca, 12 sierpnia, 9 września, 14 października, 11 listopada oraz 9 grudnia. Z bezpłatnych przejazdów będą mogli korzystać rodzice lub opiekunowie podróżujący z dziećmi do 16. roku życia. Bilet musi posiadać jedynie podopieczny – rodzic lub dwójka rodziców podróżują całkowicie za darmo.

Turniej tenisa stołowego o puchar Wójta Gminy Rudnik.

Na sali sportowej w Szonowicach, w dniu 3 marca 2018r odbył się turniej tenisa stołowego o puchar Wójta Gminy Rudnik. Rozgrywki odbyły się w kilku kategoriach wiekowych:
uczniowie SP klasy I – III
uczniowie SP klasy IV – VI
gimnazjaliści
młodzież i dorośli
Organizatorem turnieju był Łukasz Strzeduła nauczyciel wychowania fizycznego szkoły w Szonowicach. Najmłodsi mieszkańcy Ponięcic okazali się niekwestionowanymi zwycięzcami turnieju. Gratulacje dla zwycięzców i wszystkich uczestników.
Wyniki podamy niebawem.

Halowy Turniej piłki nożnej o Puchar Sołtysa

Dnia 03 marca odbył się I Halowy Turniej o Puchar Sołtysa. W zawodach uczestniczyły 3 zaprzyjaźnione drużyny: LKS 07 Markowice, Wicher Płonia i Zryw Rudnik. W pierwszym meczu zmierzył się Rudnik i Płonia (7:1). Drugi mecz rozegrały Markowice z Płonią (8:0).
Ostatni – finałowy mecz pomiędzy Markowicami, a Rudnikiem, zadecydowało zwycięstwie gospodarzy (1:5). Zawodom sędziował Prezes LKS Zryw Rudnik Grzegorz Fiegler.
Dziękujemy za udział, i gratulujemy zwycięzcom!