Na lutowej Sesji Rady Gminy Rudnik, wójt Alojzy Pieruszka wręczył odznaczenia Zasłużonym dla gminy Rudnik. „Zasłużony dla Gminy Rudnik” to honorowe odznaczenie dla osób, które swoją społeczną postawą oraz działalnością wyróżniają się w swoich społecznościach lokalnych. Jest to forma uznania oraz podziękowania za wieloletnią pracę społeczną. Wyróżnienie przyznaje się w Gminie Rudnik od dziesięciu już lat. Tegoroczna lista nominowanych do wyróżnienia liczy siedem osób. Sylwetki zasłużonych oraz ich działalność zostały przybliżone radnym w formie prezentacji. Zasłużeni, ze strony wójta otrzymali podziękowania, odznaczenia i upominki. Wielu z nich, może już w sposób mniej aktywny, nadal działa w swoich sołectwach służąc radą, doświadczeniem i wsparciem. Młode pokolenie naszych mieszkańców ma z czego czerpać i na czym się wzorować.

There are no comments yet.