W dniach 03-04.02.2018r. odbył się pierwszy Puchar Polski w zapasach kobiet, w którym zawodniczka „Dębu” po efektywnych pojedynkach i wielkim wsparciu miejscowych kibiców zdecydowanie wywalczyła I miejsce w kat. do 65 kg. Zawody odbyły się na hali sportowej w Rudniku k/Raciborza.
Agata Tatar to wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski, członkini Kadry Narodowej Seniorek.
Mamy nadzieję, że cały rok 2018 będzie dla Agaty obfitował w same sukcesy .

W dniu 3.03.2018 r. w Rudzie Śląskiej odbyły się Mistrzostwa Śląska Młodzików w zapasach w stylu wolnym. Barwy „Dębu” reprezentowało 8 zawodników. Najlepiej powalczyli:
Dorota Pater w kat. 33 kg zajęła zdecydowanie I miejsce
Julia Michniewicz w kat. 39 kg zajęła również I miejsce
Kamila Kasprów w kat. 36 kg zajęła II miejsce
Szeliga Mateusz w kat. 35 kg zajął dobre III miejsce
Dalsze pozycje zajęli:
Hanna Jezierska w kat. 50 kg V miejsce
Jakub Habrom w kat. 57 kg V miejsce
Sylwester Łątka w kat. 35 kg VI miejsce
– Kamil Garstka w kat. 57 kg VI miejsce
Mistrzostwa stały na wysokim poziomie, ponieważ brało w nich udział 6 klubów z województwa śląskiego oraz 4 kluby spoza naszego województwa.

W dniach 16-18.03.2018r. w Staszowie odbył się I Puchar Polski Kadetów w zapasach w stylu wolnym. Turniej ten był jedyną kwalifikacją do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Juniorów Młodszych. W zawodach brało udział blisko 300 zawodników z 70 klubów z całej Polski. Reprezentanci naszego klubu wywalczyli dwie kwalifikacje do majowych Mistrzostw Polski. Dawid Pater w kategorii wagowej do 80 kg zajął V miejsce oraz Marcel Spleśniały w kategorii wagowej do 48kg zajął VIII miejsce.

Warto również dodać, iż gratulacje należą się również trenerom w składzie: Michał Grzeszczuk, Krzysztof Ołenczyn i Paweł Drzeżdzon. Treningi zapaśnicze dla młodych adeptów sportu zapaśniczego odbywają się w każdy poniedziałek i w środę o godzinie 16.00 w siedzibie naszego klubu. Serdecznie zapraszamy na zajęcia.

Ważną sprawą w odnoszeniu sukcesów sportowych jest kwestia finansowa, dlatego zarząd oraz zawodnicy klubu LKS ,,Dąb” Brzeźnica pragną podziękować Urzędowi Gminy Rudnik za wsparcie. Jednakże przy tak licznych wyjazdach na zawody sportowe fundusze, które otrzymujemy z Urzędu Gminy niestety nie wystarczają nam na pełny udział we wszystkich imprezach sportowych. Dlatego zwracamy się do wszystkich sympatyków sportu, osób które wiedzą jak wygląda sytuacja finansowa w dyscyplinach olimpijskich o współpracę sponsorska w zamian za reklamę swojej firmy na arenie wojewódzkiej, ogólnopolskiej oraz międzynarodowej. Osoby prywatne oraz firmy mogą również wesprzeć nasz klub przekazując 1% podatku na:

Fundacja RADAN Ul. Bajkowa 59 c 44-100 Gliwice tytuł: Zapasy LKS ,,Dąb” Brzeźnica nr. konta 59 8475 0006 2001 0013 4662 0001