Święto Powiatu Raciborskiego na ludowo

W niedzielę 10 czerwca na dziedzińcu Zamku Pistowskiego w Raciborzu odbyło się I Święto Powiatu, na które zjechały wszystkie gminy oraz wiele organizacji społecznych zaangażowanych w działalność na rzecz swoich wsi i sołectw. Na stoisku promocyjnym Gminy Rudnik znalazły się dzieła, rękodzieła, produkty wytwarzane przez gospodynie oraz twórców i lokalnych artystów. Nie zabrakło kolaży Edyty Reichel, akwarel Magdaleny Janiczko, kroszonek Barbary Gonski, lawendowych nowości Alicji Zaiczek, szydełkowych wyrobów Doroty Gonski, rzeźb Brunona Blaszczyka, wydawnictw Kariny Lassak, midów z pasieki Henryka Hellebrandta i Marcela Czekała. Mnóstwo odwiedzających, barwne i kolorowe stroje oraz przepiękna słoneczna pogoda sprawiły, że impreza należała do wyjątkowo udanych.

Wspólne posiedzenie komisji

Zawiadamiam, że w dniu 19 czerwca 2018r. o godz. 15.30 odbędzie się wspólne posiedzenie Komisji związków i porozumień komunalnych, mienia komunalnego i działalności gospodarczej, rolnictwa i ochrony środowiska oraz Komisji zdrowia, oświaty, kultury, opieki społecznej, prawa i porządku publicznego oraz ochrony przeciwpożarowej w sali posiedzeń w Urzędzie Gminy w Rudniku.

Tematy posiedzenia:

1. Sprawozdanie z wykonania budżetu za rok 2017.

2. Informacja z przebiegu „Akcji Zima”.

3. Organizacja letniego wypoczynku dzieci i młodzieży.

4. Sprawy bieżące.