Podwórko NIVEA w Rudniku!

Z wielką przyjemnością informujemy, że Szkoła Podstawowa im. Abp. Józefa Gawliny z Klasami Gimnazjum zalazła się na 5 miejscu w konkursie Podwórko Talentów NIVEA w kategorii do 20tys mieszkańców, co oznacza, że wkrótce na terenie szkoły powstanie nowoczesne, wielofunkcyjne podwórko.

Działając Razem udało się osiągnąć wielki sukces! Cała społeczność szkolna, przy wsparciu mieszkańców naszej gminy, rodziny, znajomych przez dwa miesiące, codziennie (nie wyłączając niedziel i świąt) poświęcała swój wolny czas na głosowanie oraz promowanie naszej lokalizacji wśród mieszkańców. W sumie szkoła zdobyła 48 875 głosów. Władze Gminy Rudnik udostępniły także,komputery do głosowania w GCI w Rudniku oraz w sali konferencyjnej Urzędu Gminy.

Ostatnie prace na „Ostrej Górce” już wkrótce.

Prawdopodobnie już niebawem ruszy kolejny, już ostatni, etap prac na drodze transportu rolniczego „Ostra Górka” na szonowickim Wygonie.

Ostanie Prace na Ostrej Górce już w wkrótce

Będą to prace kończące wieloletnią, priorytetową inwestycję dla  rolników na tym odcinku. Roboty ziemne, jak poprzednio, wykonywać będzie Zakład Wodociągów i Usług Komunalnych z Rudnika. Kilka lat z rzędu przeznaczano większość  funduszy sołeckich by ułatwić dojazd do gruntów ornych  rolnikom. W tym miejscu prośba do rolników by uzbroili się w cierpliwość i wyrozumiałość tak by inwestycja została zakończona z dobrym skutkiem bezpośrednio po tegorocznych żniwach. Podziękowania dla Pana Wójta Alojzego Pieruszka, który co roku planując budżet gminy miał na uwadze Szonowickie prośby i postulaty zebrań wiejskich, podziękowania dla Pani Teresy Neblik, która przekonywała radnych o słuszności i konieczności tej inwestycji oraz dla Pani sołtys Kariny Lassak, która koordynowała wszelkie prace i współpracę z wykonawcą, a także dla Pana kierownika Zakładu komunalnego i jego pracowników za solidną i rzetelną robotę. W temacie dróg transportu rolniczego jest jeszcze wiele do zrobienia. W najgorszym stanie jest droga transportu rolniczego do „Wielkiej Remizy” ale to już temat i zadanie na przyszłe lata, a może nawet kadencje. Temat ten zostanie podjęty na najbliższym zebraniu wiejskim w sołectwie gdzie określone zostaną priorytety inwestycyjne, a wnioski ze spotkania zostaną przekazane wójtowi i radzie gminy.

Ostanie Prace na Ostrej Górce już wkrótce