Dobry start 300 dla ucznia – wnioski online

Przypominamy, że od 1 lipca wnioski możemy składać online przez stronę Ministerstwa Rodziny empatia.mrpips.gov.pl oraz przez bankowość elektroniczną.

Jak złożyć wniosek ,, Dobry start 300 dla ucznia ” online:

1. Poprzez portal Empatia – objaśnienia
  2. Poprzez bankowość elektroniczną – złożenie wniosku zajmie parę minut.

Rolą banku jest umożliwienie złożenia wniosku – jako profil zaufany. Nie będzie on weryfikował danych, ani prowadził dalszych działań w zakresie obsługi wniosków. Weryfikacja wniosku i decyzja o przyznaniu świadczenia wychowawczego to zadanie gminy, do której wniosek został złożony. (więcej…)

„Pszczoły i pszczelarstwo = rolnictwo ekologiczne”

Fundacja EKOOSTOJA realizuje nową operację pt. „Pszczoły i pszczelarstwo = rolnictwo ekologiczne”  mającą na celu aktywizację obywateli w zakresie pszczelarskiej edukacji ekologicznej oraz działań na rzecz zrównoważonego rozwoju poprzez rozpowszechnienie informacji z zakresu ochrony owadów zapylających.

Celem projektu jest:
– rozwój potencjalnej przedsiębiorczości na lokalnym rynku i kształtowanie postaw proekologicznych,
– powstanie nowych pasiek pszczelich w regionie, co przyczyni się do wzrostu populacji pszczół,
– podniesienie poziomu świadomości ekologicznej i ukierunkowanie na rolnictwo ekologiczne,
– zrealizowanie łącznie 20 spotkań po 15uczestników (300 uczestników),
– przeprowadzenie co najmniej 70 spotkań rekrutacyjno-promocyjnych.

Więcej informacji dotyczących projektu możemy znaleźć na stronie – www.ekoostoja.com

Plakat informacyjny- ,,Pszczoły i pszczelarstwo = rolnictwo ekologiczne”

Ankieta – uczestnictwo w podróżach Krajowych/Zagranicznych

Informujemy, że w dniach od 2 do 20 lipca na terenie całego kraju w wylosowanych mieszkaniach zostanie przeprowadzona ankieta  dotycząca uczestnictwa mieszkańców Polski w podróżach.

Celem ankiety jest zebranie danych o krajowych i zagranicznych wyjazdach członków gospodarstw domowych w II kwartale 2018 roku. Badanie dostarczy kompleksowej wiedzy o skali uczestnictwa mieszkańców Polski w podróżach, rodzajach wykorzystywanych usług turystycznych, poziomie wydatków związanych z podróżami.

Wszystkie odpowiedzi będą traktowane jako anonimowe i całkowicie poufne, a uzyskane od Państwa informacje zostaną wykorzystane wyłącznie do sporządzania zestawień zbiorczych i analiz statystycznych.

Wywiad ankietowy zostanie przeprowadzony przez ankietera statystyki publicznej – pracownika urzędu Statystycznego w Katowicach. Każdy ankieter posiada legitymację służbową oraz  upoważnienie do przeprowadzenia badań ankietowych. W przypadku wątpliwości, tożsamość ankieterów można potwierdzić kontaktując się z pracownikami Urzędu Statystycznego w Katowicach.

Ogólny plakat o badaniu ankietowym przeprowadzanym w gospodarstwach domowych – Plakat informacyjny