Dnia 26.08 odbyły się Parafialne Dożynki w Rudniku. Tegorocznymi starostami byli pani Weronika Machowska oraz pan Mirosław Marcinek.

Zabawie tanecznej przewodniczył wspaniały Zespół Michel! Śpiewała również Janina Libera.
W przeprowadzonych konkursach zostały przyznane następujące miejsca i wyróżnienia:
,,Wianki Dożynkowe”:
1. Dawid Marcinek
2. Alex Mrozek
3. Jessica Mrozek

Najpiękniej przystrojone domostwo:
1. Państwo Skupień
2. Państwo Gajdeczka
3. Państwo Kuśnik
Najlepszy występ w Korowodzie:
1. Sukiennik Mariusz
2. Patryk Trojański
3. Państwo Mrowiec
4. Odjazdowe Omy – Sebastian Nowak, Jakub Kuśnik, Tobias Gajdeczka
5. Rudnickie Hawajki
Konkurs Kostki Rubika
Grzesiu Fiołka, Bartek Kuźniar oraz Maks Fiołka zostali
wspólnie ogłoszeni mistrzami w układaniu Kostki Rubika!
Konkurs siłowania na rękę  został opanowany przez Daniel Marcinek, Grzesiu Fiołka oraz Sebastiana Niemiec, w kategorii starszych walczyli Jerzy Wiśniewski oraz nasz sołtys Mirek Kuźniar.
Występami zabawiali  podopieczni Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu: Wiktoria Dziuba, Julia Kapusta oraz zespół taneczny Błysk junior.
Najlepszą w dojeniu krowy okazała się pani Grażyna Świątek, natomiast w dojeniu byka  Grzesiu Fiegler
Organizatorzy dziękują  wszystkim uczestnikom oraz tym, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do tegorocznego świętowania!

Galeria zdjęć :