Przypominamy o konieczności przeprowadzenia jesiennej deratyzacji

Urząd Gminy Rudnik przypomina o konieczności przeprowadzenia jesiennej deratyzacji. Właściciele i zarządcy nieruchomości powinni ją przeprowadzić w okresie do 10 października.

Urząd Gminy Rudnik przypomina właścicielom i zarządcom nieruchomości, że w myśl par. 24 ust. 3 uchwały Rady Gminy Rudnik VIII/43/2015 z dnia 6.08.2015 roku w sprawie regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy, są oni zobowiązani do przeprowadzenia jesiennej akcji deratyzacji. Jak co roku trwa ona w terminie od 1 października do 10 października każdego roku. Deratyzacja winna być przeprowadzona na obszarach zabudowanych budynkami mieszkalnymi, produkcyjnymi, handlowymi i usługowymi. Zaleca się, aby miejsce wyłożenia trutki znajdowało się tam, gdzie pojawiają się szczury, a w szczególności na podwórzach, śmietnikach, strychach, ustępach, budynkach gospodarczych itp. W okresie przeprowadzania deratyzacji należy zachować szczególną ostrożność w miejscach wyłożenia środków zwalczających gryzonie. Miejsca te powinny być oznakowane napisem „UWAGA TRUCIZNA”. W czasie wyłożenia trutki należy uniemożliwić dostęp, zwłaszcza dzieciom do miejsc, w których wyłożono trutki, zaś zwierzęta domowe trzymać w tym czasie w zamknięciu oraz zabezpieczyć trutkę przed dostępem ptactwa.

Program ,,Czyste Powietrze” – spotkanie informacyjne w Rudniku

W związku z zakończeniem prac nad programem priorytetowym ,, Czyste Powietrze”, resort środowiska przygotował cykl spotkań mających charakter edukacyjny i informacyjny, składający się z trzech bloków tematycznych. Pierwszy mówi o edukacji ekologicznej, rozwija definicje zanieczyszczeń powietrza, wysokiej i niskiej emisji spalin oraz smogu, mówi o skutkach wpływu zanieczyszczonego powietrza na nasze zdrowie. Cześć druga informuje o możliwości uzyskania dofinansowania z programu priorytetowego Czyste Powietrze. W trzeciej dowiemy się jak prawidłowo ubiegać się o dofinansowanie na termomodernizację domu.

Spotkania te odbywają się w każdej gminie w Polsce, dla mieszkańców Gminy Rudnik odbędzie się: 07.10.2018 o godz. 18:00 w Sali GCI Rudnik , ul. Mickiewicza 2; 47-411 Rudnik

Ankieta – uczestnictwo w podróżach Krajowych/Zagranicznych

Informujemy, że w dniach od 1 do 20 października na terenie całego kraju w wylosowanych mieszkaniach zostanie przeprowadzona ankieta  dotycząca uczestnictwa mieszkańców Polski w podróżach.

Celem ankiety jest zebranie danych o krajowych i zagranicznych wyjazdach członków gospodarstw domowych w II kwartale 2018 roku. Badanie dostarczy kompleksowej wiedzy o skali uczestnictwa mieszkańców Polski w podróżach, rodzajach wykorzystywanych usług turystycznych, poziomie wydatków związanych z podróżami.

Wszystkie odpowiedzi będą traktowane jako anonimowe i całkowicie poufne, a uzyskane od Państwa informacje zostaną wykorzystane wyłącznie do sporządzania zestawień zbiorczych i analiz statystycznych.

Wywiad ankietowy zostanie przeprowadzony przez ankietera statystyki publicznej – pracownika urzędu Statystycznego w Katowicach. Każdy ankieter posiada legitymację służbową oraz  upoważnienie do przeprowadzenia badań ankietowych. W przypadku wątpliwości, tożsamość ankieterów można potwierdzić kontaktując się z pracownikami Urzędu Statystycznego w Katowicach.

Ogólny plakat o badaniu ankietowym przeprowadzanym w gospodarstwach domowych – badania ankietowe w gospodarstwach domowych_PKZ