Nawałnica nad Gminą Rudnik

Ostrzeżenie meteorologiczne drugiego stopnia, które dotyczyło m.in. naszego województwa, niestety dało we znaki także na terenie naszej Gminy. Niebezpieczne zjawiska atmosferyczne, które miały miejsce dziś w nocy i nad ranem, były powodem wielu szkód i strat materialnych. Na szczęście nikt nie zginął. Straż Pożarna oraz służby porządkowe miały ręce pełne roboty. Po godzinie 01:30 docierały do służb pierwsze zgłoszenia z prośbą o interwencje i pomoc. Dotyczyły one w większości zerwanych linii energetycznych, telefonicznych, zerwanych dachów oraz obalonych drzew i nieprzejezdnych ulic. Wichura oprócz wielu prywatnych gospodarstw domowych, poważnie uszkodziła połacie dachowe Szkoły w Rudniku oraz w Grzegorzowicach, a także całkowicie zerwane zostało pokrycie dachowe na Ośrodku Zdrowia w Łubowicach. Wiele domostw pozostawało bądź nadal pozostaje bez prądu. Gminny Sztab Kryzysowy wraz z PSP w Raciborzu, Gminnymi OSP oraz ZWiUK do późnych godzin wieczornych na bieżąco zabezpieczali uszkodzone budynki, usuwali powalone drzewa, udrażniali drogi.

Apelujemy do naszych mieszkańców o dużą ostrożność, zachęcamy Państwa do śledzenia komunikatów IMiGW oraz przestrzegania wydawanych przez służby ratownicze zaleceń w sytuacjach zagrożenia.

Dzień Sołtysa

Z okazji Dnia Sołtysa życzymy Państwu, aby sprawowanie tej zaszczytnej funkcji przyniosło Wam wiele osobistej satysfakcji oraz radości z dobrych owoców Państwa działań

życzy

Wójt Gminy Rudnik – Piotr Rybka