Ogłoszenie w sprawie rozbudowy sieci gazowej w sołectwie Rudnik

Wójt Gminy Rudnik informuje, że Zakład Gazowniczy w Raciborzu przy ul. Piaskowej 6 planuje na przełomie roku 2020/2021 rozbudowę sieci gazowej na terenie sołectwa Rudnik, a dotyczą następujących ulic: Starowiejska, Mickiewicza, Sylwestra, Kozielska, Powstańców Śląskich, Rzeczna, Stawowa, abp. Gawliny, Pawłowska.

Wobec powyższego prosimy zainteresowanych mieszkańców tych ulic o złożenie wypełnionego „Wniosku o określenie warunków przyłączenia do sieci gazowejw Urzędzie Gminy Rudnik. (więcej…)

V sesja Rady Gminy Rudnik

Zwołuje się V sesję Rady Gminy Rudnik na dzień 27 marca 2019r. na godz. 16.00w sali posiedzeń Urzędu Gminy w Rudniku z następującym porządkiem obrad:

1. Otwarcie V sesji, stwierdzenie prawomocności obrad.
  2. Przyjęcie porządku obrad.
  3. Przyjęcie protokołu z poprzedniej sesji Rady Gminy.
  4. Sprawozdania z działalności Komisji:
  • Rewizyjnej, w tym roczne sprawozdanie ze swojej działalności w roku poprzednim;
  • Oświatowej;
  • Komunalnej.
  1. Informacja Wójta z działalności między sesjami.
  2. Przyjęcie uchwał w sprawie:
  1. przyjęcia programu osłonowego Gminy Rudnik „Dożywianie dzieci i młodzieży” na lata 2019-2023;
  2. zmiany uchwały Nr XIII/75/2016 Rady Gminy Rudnik z dnia 24 lutego 2016r. w sprawie uchwalenia wieloletniego programu gospodarowania mieszkaniowym zasobem Gminy Rudnik na lata 2016 – 2021;
  3. określenia inkasentów do poboru podatków stanowiących dochód Gminy oraz określenia wysokości wynagrodzenia za inkaso podatków;
  4. przyjęcia: „Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Rudnik w 2019 roku”
  5. zbycia nieruchomości;
  6. powołania Rady Społecznej SPZLA w Rudniku;
  7. przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla części obrębów geodezyjnych Strzybnik, Szonowice i Ponięcice na terenie gminy Rudnik;
  8. zmian w Statucie Gminy Rudnik;
  9. zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Rudnik;
  10. zmiany w budżecie gminy na rok 2019;
  1. Interpelacje i zapytania radnych, wolne wnioski i informacje.
  2. Zakończenie obrad.