Dnia 28.03.2019r. w Samorządowym Przedszkolu w Gamowie odbył się konkurs wiedzy o zdrowiu pt. „Wiem co to zdrowie” – pod patronatem Wójta Gminy Rudnik. W tym dniu nasze przedszkole odwiedziły dzieci z placówek przedszkolnych z terenu gminy. Przyjechały starszaki z Brzeźnicy, Rudnika, Szonowic i Grzegorzowic. Dzieci musiały wykazać się wiedzą na temat zasad prawidłowego żywienia, aktywności fizycznej oraz zasad dbania o higienę ciała.
Dzieci brały udział w różnych konkurencjach: m.in. : układały puzzle, odgadywały zagadki o tematyce zdrowotnej, dopasowywały produkty do piramidy żywieniowej, określały co jest zdrowe dla naszych ząbków, odgadywały przedmioty znajdujące się w „zielonej torbie” . Każde przedszkole przygotowało piosenkę o zdrowiu i przedstawiło ją pozostałym uczestnikom konkursu. Dzieci bawiły się wspaniale. Po konkursie wszyscy otrzymali nagrody i dyplomy oraz udali się na zdrowy poczęstunek .

fot. zbiory własne, freefoto