Konkurs fotograficzny – laureaci

Z okazji Gminnych dożynek 2019 Gminna Biblioteka Publiczna w Rudniku wraz z Wójtem Gminy Rudnik zorganizowała Gminny konkurs fotograficzny pt.: „Trud pracy na roli, w sadzie i w ogrodzie – w obiektywie”

Komisja w składzie :

1. Tomasz Kruppa z-ca Wójta Gminy
  2. Gabriela Seidel inspektor d/s oświaty
  3. Małgorzata Drobnicka bibliotekarka filii w Łubowicach
  4. Gabriela Horny nauczyciel plastyki
  5. Maria Skora księgowa
  6. Gabriela Materzok bibliotekarz GBP

Oceniła nadesłane zdjęcia i wyłoniła zwycięzców niniejszego Konkursu:

W kategorii dzieci i młodzież do lat 18

I miejsce  dla Daniela Szreder   za zdjęcie pt. : Składowanie jęczmienia

W kategorii powyżej 18  lat

I miejsce dla Pani  Ewy Porwal   za zdjęcie pt.: Będą przetwory

II miejsce dla Pani Marleny Golijasz   za zdjęcie pt.: Wysyp zboża na   przyczepy

III miejsce dla Pani Renaty Ciężkowskiej- Mokrosz   za zdjęcie pt.: I po żniwach…

Dziękujemy za nadesłane zdjęcia, gratulujemy i zapraszamy do udziału w następnych konkursach.

Akcja: Przerwa na wspólne czytanie

Przerwa na wspólne czytanie

Wygrajmy wspólnie nowe książki dla naszej biblioteki!

Podaruj swojemu dziecku to, co najważniejsze i zrób przerwę na wspólne czytanie.

Bo czytanie to kochanie

Wspólne czytanie przez dzieci i rodziców,

to najpiękniejszy sposób na spędzanie wolnego czasu.

Czytajcie na zmianę.

Czytajcie na głosy.

Zadawajcie pytania.

Szukajcie odpowiedzi.

Nic tak nie uczy empatii, nie rozwija wyobraźni

i nie mówi „kocham Cię”,

jak książka przeczytana razem.

Wejdź na www.kinder.com i Zagłosuj na Gminną Bibliotekę Publiczną

w Rudniku ul. Arcybiskupa Gawliny 2

Prosimy głosuj codziennie!

Podziękowania dla przechodzących na emeryturę pracowników UG Rudnik

W Urzędzie Gminy Rudnik na zasłużona  emeryturę przeszły dwie pracownice, w dniu 26 lipca 2019 r. odbyło się uroczyste pożegnanie z okazji przejścia na emeryturę wieloletniego urzędnika Pani Haliny Stec. Na stanowisku Inspektora do spraw obsługi kasy Pani Halina przepracowała w Urzędzie Gminy 28 lat.

Z dniem 28 sierpnia 2019 r. pożegnaliśmy odchodząca na emeryturę Panią Felicję Głombik zajmującą się utrzymaniem czystości w Urzędzie Gminy Rudnik, gdzie na zajmowanym stanowisku przepracowała w Urzędzie Gminy 21 lat.

Wójt Gminy Rudnik Piotr Rybka wraz z pracownikami Urzędu Gminy podziękowali za długoletnią i sumienną pracę w Urzędzie Gminy Rudnik, wręczyli kwiaty oraz życzyli długiej i spokojnej emerytury w zdrowiu i spokoju oraz wielu radości i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.