Policjant w Przedszkolu w Grzegorzowicach

17 września 2019 r. przedszkolaki z Grzegorzowic gościły Pana Policjanta. Dzieci przywitały gościa dwoma piosenkami. W trakcie jednej z nich zaprezentowały swoje umiejętności w prawidłowym przechodzeniu przez ulicę. Później policjant opowiedział przedszkolakom o tym jak powinny bezpiecznie zachowywać się na drodze, jak ważne jest noszenie odblasków oraz na czym polega praca policjantów oraz w jaki sposób poruszają się po drogach.

Państwo Maria i Alfred Gruszka z Rudnika – Diamentowe Gody

Dnia 13 września 2019 r. Jubileusz 60 lecia pożycia małżeńskiego obchodzili Państwo Maria i Alfred Gruszka z Rudnika.

Ślub cywilny zawarli 13 września 1959 r. w Urzędzie Stanu Cywilnego w Rudniku. Kościelny dwa dni później w rudnickim kościele parafialnym. Oboje Jubilaci pochodzą z Rudnika. Pan Alfred początkowo pracował w Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska” w Rudniku, a później w Cukrowni w Raciborzu skąd przeszedł na emeryturę. Jubilat to były działacz a obecny członek honorowy Ochotniczej Straży Pożarnej w Rudniku. Pani Maria pracowała w sklepie GS w Rudniku oraz zajmowała się domem i wychowaniem dzieci.

Państwo Gruszka doczekali 3 dzieci, 4 wnuków i 2 prawnuków.

Serdeczne życzenia za długoletnie pożycie małżeńskie złożyli Jubilatom Wójt Gminy Piotr Rybka i Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Sabina Zięć. Państwu Gruszka życzymy  dużo zdrowia, szczęścia oraz wszelkiej pomyślności na dalsze lata.

Jesienna akcja „Sprzątanie Gminy Rudnik”

Zapraszamy wszystkich mieszkańców naszej gminy do udziału w akcji „Sprzątnie Gminy Rudnik”, która odbędzie się w sobotę 5 października 2019 roku o godzinie 9:00.

Akcja będzie miała miejsce we wszystkich sołectwach naszej gminy, a udział w niej zadeklarowały już m.in. organizacje pozarządowe i przedsiębiorcy. Chcemy również uprzątnąć tereny parków i lasów. Urząd Gminy zapewnia worki i transport śmieci z miejsc wyznaczonych wcześniej z gospodarzami i właścicielami terenu.

Więcej szczegółów organizacyjnych zostanie podanych w najbliższym czasie.

W razie pytań prosimy o kontakt z UG Rudnik tel. 324106418.

Wszystkich serdecznie zapraszamy!

Fot.: Shutterstock