Nasza gmina
NASZA GMINA

Gimnazjalna Liga Strzelecka 2016 pamięci Cichociemnego por. Eugeniusza Chylińskiego

2016-12-09

Po raz trzeci UKS Zryw w Rudniku wspólnie z MKS LOK w Raciborzu przeprowadził Ligę dla gimnazjalistów szkół w Gminie Rudnik.

Gimnazjalna Liga Strzelecka 2016 pamięci Cichociemnego por. Eugeniusza Chylińskiego odbyła się po raz pierwszy w takiej konwencji. Przy wsparciu LOK, Policji i Gminy Rudnik. Pierwsze dwie rundy odbyły się w strzelnicy sportowej Rafako w Raciborzu, a runda 3 i 4 w hali sportowej ZSO Rudnik.Uczniowie strzelali z KBKS i pneumatycznych pistoletów. Każdy gimnazjalista w jednej rundzie oddawał po 10 strzałów do tarczy oddalonej na odległość 10m. W czterorundowej „Gimnazjalnej Lidze Strzeleckiej 2016” udział wzięło ponad 50 uczniów z trzech gminnych szkół gimnazjalnych. 18 dziewcząt i 33 chłopców. Kilkoro gimnazjalistów nie można było sklasyfikować gdyż startowali tylko w jednej lub dwóch rundach, takich uczniów nie brano do statystyki i klasyfikacji drużynowej. W kategorii dziewcząt najwięcej punktów 218 zdobyła Wiktoria Waskin, co daje średnią 54 pkt na rundę i jako jedyna dziewczyna przekroczyła granice 200pkt. W klasyfikacji generalnej zajęła 6 miejsce. Najwięcej punktów w jednej rundzie wśród dziewcząt zdobyła w II rundzie Karolina Krybus 79pkt/100pkt możliwych. W kategorii chłopców najwięcej punktów 234 zdobył Piotr Niemiec, co daje średnią 58 pkt na rundę. Piotr obronił pozycję najlepszego strzelca z ubiegłego roku. Najwięcej punktów w jednej rundzie wśród chłopców zdobył w II rundzie Patryk Pisarski 84pkt/100pkt możliwych. Podczas zmagań strzeleckich zużyto blisko 250 tarcz i 2500 sztuk śrutu. Uczniowie złożyli kwiaty na grobie por. Chylińskiego. Liga Gimnazjalna mogła być realizowana dzięki wsparciu Ministerstwa Obrony Narodowej.

(C) Urząd Gminy Rudnik
0.0179

Strona wykorzystuje pliki cookie w celach statystycznych. W opcjach przeglądarki internetowej można zmienić ustawienia dotyczące tych plików.. Zamknij