Urząd
Aktualności

Afrykański Pomór Świń

2017-10-18

Główny Lekarz Weterynarii ostrzega przed zagrożeniem. Afrykański pomór świń (African Swine Fever - ASF) to szybko szerząca się, zakaźna choroba wirusowa, na którą podatne są świnie domowe , świniodziki oraz dziki. W przypadku wystąpienia ASF w stadzie dochodzi do dużych spadków w produkcji: zakażenie przebiega powoli i obejmuje znaczny odsetek zwierząt w stadzie, przy czym śmiertelność zwierząt sięga nawet 100%. Ogniska choroby stwierdzono w Rosji, na Łotwie, Ukrainie, Litwie, w Estonii i w Polsce.

Kolejne ogniska afrykańskiego pomoru świń w Polsce. Do 75 wzrosła liczba ognisk afrykańskiego pomoru świń (ASF) u trzody chlewnej - wynika z komunikatu Głównego Lekarza Weterynarii. Pięć najnowszych ognisk stwierdzono w gospodarstwach w województwie lubelskim. Podobnie jak we wcześniejszych przypadkach chorobę stwierdzono u trzody chlewnej na podstawie wyników badań przeprowadzonych przez krajowe laboratorium referencyjne ds. ASF, czyli Państwowy Instytut Weterynaryjny - Państwowy Instytut Badawczy w Puławach.

(C) Urząd Gminy Rudnik
0.0208

Strona wykorzystuje pliki cookie w celach statystycznych. W opcjach przeglądarki internetowej można zmienić ustawienia dotyczące tych plików.. Zamknij