Organizacje
gminne
Aktualności

Zawody strażackie 2009

2009-06-15

Na boisku 7 czerwca 2009 roku spotkały się drużyny strażackie z OSP Gamów, Brzeźnica, Strzybnik, Rudnik, Sławików, Modzurów. Była również możliwość zobaczyć w akcji ochotniczki. Zawody Sportowo - Pożarnicze o Puchar Wójta to okazja do popularyzacji Ochotniczych Straży Pożarnych wśród mieszkańców gminy. Drużynę kobiet wystawiła OSP Rudnik, a młodzików OSP Gamów.

W rywalizacji wzięło udział dziewięćdziesięciu stu strażaków.  Strażacy konkurowali z sobą w sztafecie i strażackich ćwiczeniach bojowych. Konkurencja polegała na rozwinięciu węża, podaniu wody przez motopompę a potem strumieniami wody obrócić tarczę i przewrócić pachołki. Najlepsza okazała się druga drużyna ze Sławikowa, która zaledwie jednym punktem była lepsza nad OSP Brzeźnicą, a czterema punktami wyprzedziła OSP z Gamowa. Sensację wzbudziła konkurencja - motopompa kontra załoai konnej sikawki ręcznej ze Strzybnika.

Wyniki :
Grupa A
1. OSP Sławików (2) – 129 punktów
2. OSP Brzeżnica – 130 punktów
3. OSP Gamów – 133 punkty
4. OSP Strzybnik – 136 punktów
5. OSP Sławików (1) – 137 punktów
6. OSP Modzurów – 146 punktów
7. OSP Rudnik – 181 punktów
Grupa C – drużyna kobiety
1. OSP Rudnik – 137 punktów
Grupa CTIF – drużyna młodzieżowa
1. OSP Gamów

(C) Urząd Gminy Rudnik
0.0178

Strona wykorzystuje pliki cookie w celach statystycznych. W opcjach przeglądarki internetowej można zmienić ustawienia dotyczące tych plików.. Zamknij