Organizacje
gminne
ORGANIZACJE GMINNE

Modzurów liczy straty

2017-01-16

Zalana świetlica i remiza w Modzurowie. Od wczesnych godzin porannych w sobotę 14 stycznia 2017r strażacy z OSP ratowali to co jeszcze pozostało i dało się uratować.

Dzisiaj trwało szacowanie szkód. Bilans awarii następujący: zalane pomieszczenie świetlicy, kuchnia, łazienka, korytarz, meble, sprzęt. Woda przelewająca się przez stropy, mokre ściany, zalana elewacja zewnętrzna, zatopiony parkiet. W dolnej części budynku zniszczone zaplecze OSP wraz ze sprzętem i umundurowaniem, zniszczone także dokumenty. Szybka akcja ratunkowa strażaków trwała od samego rana. Tak wyglądała sytuacja dziś 14 stycznia. W pierwszym rzędzie wezwani zostali elektrycy, którzy sprawdzili działanie włączników i gniazdek prądu.- Musimy sprawdzić wszystko, by mieć pewność, że przebywanie w budynku jest bezpieczne - mówi Roman Krzykała druh z OSM Modzurów. Obiekt wymaga intensywnego osuszania i ogrzewania. Pora roku oraz zapowiadane mrozy nie sprzyjają temu - dodają strażacy Adam Jawoszek i Mateusz Czogała. Co było przyczyną awarii?- Pękł śrubunek rury w pomieszczeniu kuchennym, pokazują Krzysztof Piperek i Sebastian Gilga. W szybkim czasie woda zalała cały obiekt. Sekretarz gminy Karina, Lassak, była dziś na miejscu awarii. Na razie nie ma co roztrząsać co było przyczyną zaistniałego stanu rzeczy, strażacy skupili się na ratowaniu mienia przekonuje strażak Andrzej Szramek. Wszystkie urządzenia do tej pory działały sprawnie i nic nie wskazywało na to, że coś może się uszkodzić.

(C) Urząd Gminy Rudnik
0.0232

Strona wykorzystuje pliki cookie w celach statystycznych. W opcjach przeglądarki internetowej można zmienić ustawienia dotyczące tych plików.. Zamknij