Oświata
Przedszkole w Rudniku

Dzień Postaci z Bajek

2017-11-07

W poniedziałek, 6 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu „Dzień Postaci z Bajek”. Dzień ten obchodzony jest po to, aby przypomnieć dzieciom jak ważne są bajki i że warto do nich powracać. W ten sposób popularyzujemy również tradycyjne bajki, takie bez przemocy, gdzie dobro wygrywa, a zło zostaje ukarane. 


W tym dniu w naszym przedszkolu zrobiło się wyjątkowo kolorowo, bowiem dzieci i panie przybyły przebrane w przepiękne bajkowe stroje. Przedszkolaki przyniosły ze sobą różne przedmioty związane z bajkami, m.in. puzzle, książki, pluszaki. Byli reprezentanci takich bajek jak: Kubuś Puchatek, Myszka Miki, Jaś i Małgosia, Pszczółka Maja, Kopciuszek, Królewna Śnieżka, Kraina Lodu, Spiderman, Bolek i Lolek. Dzieciaki bawiły się wspaniale. Segregowały rekwizyty z bajek, układały puzzle, rozwiązywały zagadki, dopasowywały cytaty do wybranych bajek, kolorowały obrazki, a także bawiły się przy piosenkach swoich ulubionych bajek. Na zakończenie wysłuchały bajek czytanych przez „Myszkę Minnie”- były to „Przygody Bolka i Lolka” oraz „Reksio”. W tym dniu zakończono również konkurs plastyczny pt. „Moja ulubiona bajka”. Dzieci narysowały przepiękne rysunki, za co zostały nagrodzone upominkami oraz dyplomem. Bardzo serdecznie gratulujemy wszystkim artystom. To spotkanie sprawiło dzieciom wiele radości.

Załączniki

(C) Urząd Gminy Rudnik
0.0275

Strona wykorzystuje pliki cookie w celach statystycznych. W opcjach przeglądarki internetowej można zmienić ustawienia dotyczące tych plików.. Zamknij