Oświata
Przedszkole w Rudniku

Magicznie w przedszkolu

2017-12-01

„Czary, mary, czary mary, aby wróżby się spełniały złóżmy dary”. Tymi słowami dzieci wraz z nauczycielkami rozpoczęły zabawę andrzejkową. Każde dziecko wrzuciło do miseczki z wodą swój dar- maleńki grosik, aby tym samym zapewnić sobie dobrą zabawę i pomyślne wróżby.

Poprzez odczytywanie znaków i przepowiedni nauczycielki wprowadziły wszystkich w tajemniczy nastrój. Kształty figurek woskowych pobudziły fantazje i wyobraźnie dzieci, a serduszka z imionami kolegów i koleżanek, kolorowe obrazki z wróżbami oraz karteczki z nazwami zawodów wykonywanych w przyszłości wywołały uśmiechy i rumieńce na ich twarzach. Było wiele zabaw przy muzyce z balonami, w których ukryte były zagadki związane z tematem Andrzejek. Nie zabrakło oczywiście tradycyjnego lania wosku przez dziurkę od klucza. Dzieci poznały historię wróżb andrzejkowych oraz najbardziej popularne wróżby. Przedszkolacy z entuzjazmem uczestniczyli w zabawach oraz wróżbach, z których dowiadywali się, co ich czeka w bliższej lub dalszej przyszłości.

Załączniki

(C) Urząd Gminy Rudnik
0.0195

Strona wykorzystuje pliki cookie w celach statystycznych. W opcjach przeglądarki internetowej można zmienić ustawienia dotyczące tych plików.. Zamknij