Sport
LKS Rudnik

Historia Klubu

2009-05-06

Krótka charakterystyka powstania Ludowego Zespołu Sportowego w Rudniku.

LZS w Rudniku założono w roku 1952, a założycielami byli: Alfred Stuchły, Otto Hanslik i Józef Kreczmer. W 1953 roku zgłoszono drużynę piłki nożne do rozgrywek w klasie D podokręgu opolskiego, zaś w krótkim czasie powstała sekcja tenisa stołowego. Na przełomie lat 1959-60 ze względów finansowych Zarząd LZS wycofuje z rozgrywek drużynę piłkarzy. Dopiero w roku 1962 ponownie zgłoszono drużynę do rozgrywek w klasie D, a rok później założono drużynę juniorów.


W sezonie 1966-67 drużyna seniorów zajmuje w tabeli drugie miejsce uzyskując tyle samo punktów co lider LZS Krowiarki i rozgrywa mecz barażowy o wejście do klasy C przegrywając na boisku Spójni Racibórz 1 – 2. Największy rozkwit w działalności sportowej przypada na lata 70-te. W tych latach LZS Rudnik prowadzi w rozgrywkach państwowych trzy drużyny tj.: seniorów, juniorów i trampkarzy oraz ww rozgrywkach lokalnych drużynę piłki nożnej, działa również sekcja tenisa stołowego. W tym okresie LZS nawiązuje kontakty z drużynami z Czechosłowacji Sudicami i Oldrzychowa. Do Sudic wyjechała drużyna seniorów biorąc udział w rozgrywkach z okazji Dnia Wyzwolenia. Do Oldrzychowa drużyna żeńska wyjechała dwukrotnie rozegrać mecze piłki nożnej z dziewczętami tamtejszego klubu. W rewanżu do Rudnika przyjeżdżają drużyny męska i żeńska z Oldrzychowa. Mecz drużyn męskich został rozegrany na boisku w Rudniku, a drużyn żeńskich w dniu 22 lipca na stadionie Miejskim w Raciborzu.
W roku 1982 po raz drugi Rudnik wycofuje się z rozgrywek. Ale już w sezonie 1983-84 znów zgłasza drużynę seniorów i juniorów do rozgrywek w klasie C podokręgu raciborskiego.

 

(C) Urząd Gminy Rudnik
0.0147

Strona wykorzystuje pliki cookie w celach statystycznych. W opcjach przeglądarki internetowej można zmienić ustawienia dotyczące tych plików.. Zamknij