Sport
SPORT

Dąb Brzeźnica - informacje

2016-09-26

Akademickie Mistrzostwa Polski, które odbywały się w Raciborzu (23-24.09.2016r.) już za nami. Miło nas poinformować o tym, iż zawodnicy reprezentujący LKS ,,Dąb" Brzeźnica wywalczyli łącznie trzy medale.

Jeden srebrny i dwa brązowe. Srebro w kategorii do 69kg wywalczyła Agata Tatar (PWSZ Racibórz), która dwa tygodnie temu ze Zgierza w kategorii wagowej do 63kg przywiozła tytuł Mistrza Polski Seniorek. Dzisiaj Agata walczyła trzykrotnie kolejno z: Misiek Pauliną z klubu MKS ,,Czarni" Połaniec wygrywając 8-0, Maleszką Weroniką z klubu MKS Cement-Gryf Chełm przegrywając 4-7 i Konarską Kariną również z klubu z Chelma wygrywając 3-0. Brązowy krążek zawisł na szyi Nataniela Ostrowskiego ( PWSZ w Raciborzu) startującego w kategorii do 74kg, który w pierwszej walce musiał uznać wyższość Marcina Majki z klubu ZTA Zgierz przegrywając przez położenie na łopatki. Ostrowski jednak podniósł się na duchu i w walce o brązowy medal zdecydowanie wygrał z Czają Jakubem z klubu KS AZS AWF Warszawa (11-2) Brązowy medal przypadł również Nikol Chlubie (AWF Katowice), która po rekonstrukcji wiązadeł krzyżowych w kolanie wystartowała w kategorii do 75kg.