Sport
SPORT

Wieści z maty zapaśniczej

2017-03-10

Dużym sukcesem zakończył się start Unii Racibórz w rozgrywkach Krajowej Ligi Zapaśniczej, która w klasyfikacji końcowej zajęła II miejsce za Piotrkowem Trybunalskim.

Drużyna składała się z dziewięciu zawodników, po trzech w każdym stylu tj. klasycznym, wolnym i zapasy kobiet. Skład reprezentacji Unii wsparli najlepsi zawodnicy Dębu Brzeźnica tacy jak Mistrzowie Polski Sebastian Jezierzański i Agata Tatar oraz medaliści Mistrzostw Polski Patryk Ołenczyn, Mateusz Kampik i Patryk Gołuchowski. W każdym spotkaniu wybierany był przez sędziego MVP meczu (najlepszy zawodnik), ten tytuł zdobyli Sebastian Jezierzański i Patryk Ołenczyn. Rozgrywki cieszyły się ogromnym zainteresowaniem kibiców. Trybuny Areny Rafako były wypełnione do ostatniego miejsca, a dzięki telewizji TVP SPORT, która transmitowała każdy mecz kolejki ligowej sport zapaśniczy zyskał na popularności. Za udane występy zawodników Dębu w rozgrywkach ligowych trener Unii Racibórz Ryszard Wolny złożył na ręce Prezesa Klubu Huberta Skorni serdeczne podziękowania. W dniach 24-26.02.2017r w Rudniku odbyły się dwie Ogólnopolskie imprezy w zapasach Puchar Polski U 23 w stylu wolnym i Puchar Polski Seniorek, w których startowali zawodniczki i zawodnicy Dębu Brzeźnica. W Pucharze Polski U 23 najlepiej walczył Patryk Ołenczyn, który w kategorii wagowej 65 kg, zajął zdecydowanie I miejsce. Na II miejscu w kat. 74 kg uplasował się Remigiusz Waśkowski a wadze 61 kg Patryk Gołuchowski był III. Z powodu kontuzji w pierwszej walce Mateusz Kampik musiał zrezygnować z dalszych walk. W punktacji klubowej młodzi zapaśnicy Dębu zajęli III miejsce na 22 ekipy startujące w zawodach. Z trzech zawodniczek Dębu, które startowały w Pucharze Polski najwyższe II miejsce zajęła Nikol Chluba w kat. 69 kg a Sara Jezierzańska po wznowieniu systematycznych treningów wywalczyła II miejsce w kat. 53 kg. Nasza złota medalistka Mistrzostw Polski Agata Tatar tym razem zajęła dopiero V miejsce. W punktacji klubowej dziewczyny zajęły V miejsce na 18 startujących drużyn. Obecnie najlepszy zawodnik klubu Sebastian Jezierzański powołany został w skład reprezentacji Polski na zgrupowanie i udział w międzynarodowym turnieju w Istambule – Turcja w dniach 23.02-13.03.2017. Natomiast Patryk Ołenczyn powołany został w skład kadry Polski Juniorów do udziału w zgrupowaniu i turnieju zapaśniczym w Kaliningrad – Rosja. Agata Tatar i Nikol Chluba zostały powołane w skład kadry Polski na zgrupowanie w dniach 05-17.03.2017 COS Szczyrku.