Organizacje
pozarządowe
ORGANIZACJE POZARZĄDOWE

Koncert Bożonarodzeniowy w Centrum Eichendorffa

2016-12-13

Grudzień, a na zewnątrz buro i ponuro. Śnieg w tym roku zapomniał o małych Łubowicach, hula tylko porywisty wiatr. O zbliżających się świętach przypominają na razie tylko sklepowe dekoracje.

W Centrum Eichendorffa pod okiem organizatora p.Pawła Ryborza , grupa świetnych wykonawców stara się odnaleźć świąteczną atmosferę w śpiewaniu znanych i mniej znanych kolęd, pastorałek, piosenek świątecznych i arii operetkowych. P.Paweł Ryborz 11 grudnia zorganizował już kolejną edycję Koncertu Bożonarodzeniowego. Każdy z koncertów ma inny, niepowtarzalny i wyjątkowy klimat. Wykonawcy zawsze mile zaskakują publiczność nowymi pomysłami. Skład kolędowy nigdy nie jest jednakowy, a każdy koncert oddycha innymi emocjami. W tym roku koncert uświetnił występ chóru „Cantabile” z Dobrzenia Wielkiego pod dyrekcją Huberta Prochoty i wokaliści : Anita Maszczyk –sopran i Mieczysław Błaszczyk – tenor, o oprawę muzyczną zadbał Andrzej Rosół – fortepian i Michał Kubica – skrzypce. P.Paweł Ryborz i artyści podzielili się z nami świąteczną piosenką. Podarowali nam muzyczny prezent. Były utwory, które dodają energii na przedświąteczne porządki, były kolędy i utwory na niepogodę, na zgodę, i takie co wywołują śnieg i pachną świerkowym lasem. Każdy przyszedł po swoją kolędę i do kolędy otrzymał od organizatora i wykonawców szczyptę serca. Warto było w grudniowy wieczór wysłuchać Koncertu w Centrum Eichendorffa. (wiecej zdjęć na www.lubowice.pl) Ewa P.

(C) Urząd Gminy Rudnik
0.0194

Strona wykorzystuje pliki cookie w celach statystycznych. W opcjach przeglądarki internetowej można zmienić ustawienia dotyczące tych plików.. Zamknij