Zmiana pracy Urzędu Gminy, Urzędu Stanu Cywilnego, Gminnego Ośrodka Opieki Społecznej, Zakładu Wodociągów i Usług Komunalnych w Rudniku od 16 marca 2020 r.

(Aktualizacja 16 marca 2020)

Szanowni Mieszkańcy Gminy Rudnik!

Od 16 marca 2020 r. do odwołania Urząd Gminy Rudnik będzie zamknięty dla petentów. Przed urzędem zostanie udostępniona skrzynka podawcza, do której można składać pisemne sprawy mieszkańców. Skrzynka będzie opróżniana raz dziennie. W sprawach wyjątkowo ważnych urzędnicy będą się kontaktować z nadawcą wiadomości. Dlatego prosimy aby do każdego pisma dołączyć dane kontaktowe (np. nr telefonu, adres e-mail).

W sytuacjach losowych, bądź w sprawach wymagających podjęcia niezwłocznych działań administracyjnych, klienci przyjmowani będą we wskazanym miejscu i czasie. Należy umówić się telefonicznie, w celu załatwienia konkretnej sprawy.

Z powodu obecnej sytuacji epidemicznej KASA URZĘDU GMINY JEST NIECZYNNA. Apelujemy, aby wpłaty za odpady komunalne, podatek, wodę, ect. dokonywać tylko poprzez bankowość internetową.

Porady prawne dla mieszkańców w tutejszym Urzędzie Gminy, zostają zawieszone do odwołania.

Powyższe działania zostały podjęte w trosce o mieszkańców naszej gminy, jak również aby zapewnić ciągłość pracy urzędu oraz jednostek i działań (dostarczenie wody, usługi komunalne, etc) mu podległych. Prosimy Państwa o wyrozumiałość. Decyzja podjęta przez Wójta Gminy Rudnik jest zgodna z ogólnopolskimi działaniami, opartymi na odpowiedzialnym i adekwatnym do skali ryzyka podejściu. Może wydawać się radykalna, ale jest niezbędna dla zdrowia i bezpieczeństwa Mieszkańców Gminy Rudnik.

W razie pytań lub wątpliwości polecamy kontakt z Urzędem Gminy poprzez:

• telefon: 32 410 64 18, 32 410 64 28, Fax: 32 410 64 18 wew.123
  • pocztę: Urząd Gminy w Rudniku, ul. Kozielska 1, 47-411 Rudnik
  • pocztę elektroniczną: urzad@gmina-rudnik.pl
  • platformę ePUAP

Urząd Stanu Cywilnego od 16 marca 2020 r. będzie pracować w ograniczonym zakresie. Wizyty będą umawiane wyłącznie telefonicznie (tel. 32  410 64 18 wew. 112 lub 113) i tylko w przypadku spraw nie cierpiących zwłoki (rejestracja urodzeń, zgony). W pozostałych sprawach prosimy o możliwe ich odroczenie, do czasu gdy zagrożenie epidemiczne zostanie odwołane.

Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej działa telefon oraz e-mail, pod którymi można zgłosić osoby potrzebujące:

Pracownicy GOPS-u będą wspomagać osoby starsze i niepełnosprawne, które mogą potrzebować pomocy ze względu na ograniczenia wprowadzone w związku z ogłoszonym stanem zagrożenia epidemicznego. Telefony czynne w godzinach pracy ośrodka.

Zakład Wodociągów i Usług Komunalnych w Rudniku będzie zamknięty dla penitentów. Wszelkie informacje, zgłoszenia awarii przyjmowane będą na bieżąco telefonicznie pod nr tel. 32 410 64 18 wew. 111 lub 126 lub tel. kom. 696 428 160 lub droga mailową : zwiuk@gmina-rudnik.pl

Numery telefonów do poszczególnych referatów UG Rudnik:

Przypominamy:

• Osoby powracające z zagranicy zobowiązane są do poinformowania Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Raciborzu pod nr tel.: 604 106 359 i poddanie się 14-dniowej kwarantannie domowej.
  • Osoby wykazujące symptomy podejrzenia zakażeniem koronawirusem zobowiązane są do poinformowania Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Raciborzu pod nr tel.: 604 106 359

Przeczytaj także:

Zalecenia Wójta oraz Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego dla mieszkańców Gminy Rudnik ws. koronawirusa
Apel Wójta do mieszkańców w sprawie pandemii koronawirusa
Ministerstwo Zdrowia i Państwowy Zakład Higieny informuje o sposobach ograniczania ryzyka zakażenia Koronawirusem
Komunikat Dyrektora SPZLA w Rudniku
Rekrutacja do szkół i przedszkoli na terenie naszej gminy – zawieszona!
POLICJA OSTRZEGA PRZED OSZUSTAMI W ZWIĄZKU Z KORONAWIRUSEM
Informacja o zawieszeniu kwalifikacji wojskowej