Remont nawierzchni drogi wojewódzkiej w Sławikowie

Trwają roboty związane z remontem nawierzchni odcinka drogi wojewódzkiej nr 421 na odcinku od granicy z województwem opolskim w kierunku do miejscowości Sławików. Staraniem Starostwa Powiatowego i Powiatowego Zarządu Dróg Zarząd Województwa Śląskiego przyznał środki finansowe na roboty drogowe, których zasadniczy zakres obejmuje frezowanie istniejącej, zniszczonej nawierzchni jezdni i ułożenie nowych warstw asfaltobetonowych drogi. Zadanie na kwotę 305 209,86 zł. To kolejna już inwestycja drogowa na terenie naszej gminy realizowana przez Powiat.

Czerwięcice – DP nr 3519S zmodernizowana

W zeszłym tygodniu w miejscowości Czerwięcice Starosta Raciborski Grzegorz Swoboda oraz wójt Piotr Rybka wizytowali zakończone prace na drodze powiatowej DP nr 3519S. Prace miały na celu: przebudowę drogi transportu rolnego na odcinku o długości 445,0 mb. i szer. 3,0 mb, przebudowę nawierzchni mostku, regulację podłoża oraz ułożenie dywanika asfaltowego na drodze gminnej w Czerwięcicach wzdłuż skarpy przy kościele o łącznej długości 104,0 mb. i szer. 3,20 mb. Warto podkreślić że, dzięki udanej współpracy włodarza Powiatu Raciborskiego Starosty Raciborskiego Grzegorza Swobody oraz Wójta Gminy Rudnik Piotra Rybki udało się pozyskać na ten cel z Funduszu Ochrony Dróg Rolnych dofinansowanie w kwocie 84 tys. zł. a całkowity koszt realizacji inwestycji to około 139 tys. zł.

Droga transportu rolnego pomiędzy Ligotą Książęcą a Brzeźnicą w przebudowie

Trwa przebudowa drogi transportu rolnego pomiędzy Ligotą Książęcą a Brzeźnicą. Urząd Gminy w Rudniku pozyskał dofinansowanie na wykonanie podbudowy i nowej nawierzchni drogi transportu rolnego w ramach Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych. Długość modernizowanego odcinka wynosi 532mb, szerokość 3mb.