Diamentowe Gody Państwa Krystyny i Gerarda Ciężkowskich z Rudnika

W dniu 23 października bieżącego roku 60-tą rocznicę ślubu obchodzili Państwo Krystyna i Gerard Ciężkowscy z Rudnika. Ślub cywilny zawarli w Urzędzie Stanu Cywilnego w Brzeziu, kościelny natomiast 24.10.1960 r. w kościele św. Bartłomieja w Pogrzebieniu.

Jubilaci poznali się w pracy. Pani Krystyna pracowała w Miejskim Zarządzie Budynków Mieszkalnych w Raciborzu jako sekretarka/maszynistka, Pan Gerard był technikiem budowlanym i pracował w Miejskim Przedsiębiorstwie Remontowo Budowlanym również w Raciborzu. Pan Gerard urodził się i całe życie związany jest z Rudnikiem. Pani Krystyna pochodzi z Pogrzebienia. Po urodzeniu dzieci nie wróciła do pracy zawodowej a zajęła się ich wychowaniem oraz pracą w domu.

Doczekali 5 dzieci, z których dwoje pierwszych zmarło we wczesnym dzieciństwie. Trzecia córka wstąpiła do Zgromadzenia Córek Maryi Wspomożycielki i została Siostrą Salezjanką. Dwie pozostałe córki wyszły za mąż, dając Jubilatom 2 wnuczki i 1 wnuka.

Dostojnym Jubilatom życzenia złożyli Wójt Gminy Piotr Rybka i Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Sabina Zięć.

Państwu Krystynie i Gerardowi Ciężkowskim życzymy kolejnych lat spędzonych w zdrowiu, szczęściu oraz pomyślności. Niech ten Jubileusz i następne będą przykładem dla przyszłych pokoleń.

Diamentowe Gody Państwa Gizeli i Henryka Komorek z Rudnika

W dniu 14 listopada 2020 r. Jubileusz Diamentowych Godów obchodzili Państwo Gizela i Henryk Komorek z Rudnika. Oboje Jubilaci pochodzą z Rudnika i to w rodzinnym Rudniku 60 lat temu zawierali swój ślub cywilny oraz kościelny.

Pan Henryk pracował jako stolarz w różnych zakładach natomiast Pani Gizela zajmowała się domem i wychowaniem dzieci. Doczekali 4 dzieci i 3 wnuków.

Państwu Komorek życzymy dużo zdrowia, pogody ducha, wszelkiej pomyślności oraz kolejnych dni, miesięcy i lat pełnych szczęścia i radości, aby wspólnie doczekać kolejnych jubileuszy.

Diamentowe Gody Państwa Hildegardy i Rudolfa Żok z Rudnika

Dnia 19 listopada 2020 r. Jubileusz 60-tej rocznicy zawarcia związku małżeńskiego obchodzili Państwo Hildegarda i Rudolf Żok z Rudnika. Ślub cywilny zawierali w miejscowym Urzędzie Stanu Cywilnego. Oboje pochodzą z Rudnika i znają się od dziecka. Pan Rudolf pracował aż do emerytury w PGR w Rudniku. Pani Hildegarda początkowo pracowała również w rudnickim PGR a następnie w szkole w Rudniku oraz zajmowała się domem i wychowaniem dzieci. Doczekali czterech synów, 11 wnuków i 6 prawnuków.

Gratulacje Państwu Żok złożyli Wójt Gminy Piotr Rybka i Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Sabina Zięć.

Jubilatom składamy serdeczne życzenia wszystkiego co najlepsze i najpiękniejsze.  Długich lat życia w zdrowiu, szczęściu i wzajemnej miłości.