Gmina Rudnik pozyskała dofinansowanie do termomodernizacji dwóch budynków wielorodzinnych

W tym tygodniu w Urzędzie Gminy w Rudniku podpisana została z WFOŚ w Katowicach umowa na realizację projektu związanego z termomodernizacją budynków wielorodzinnych. Gmina Rudnik pozyskała dofinansowanie na realizację projektu kwotę  446 817,10 zł  pochodzących ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktury i Środowiska 2014-2020.

Dzięki pozyskanemu dofinansowaniu termomodernizacji poddane zostaną dwa budynki mieszkalne wielorodzinne: w Rudniku przy ul. Mickiewicza 2 oraz w Strzybniku przy ul. Parkowej 4.

Zakres działań objętych dofinansowanym projektem przyczyni się do minimalizacji negatywnego wpływu na środowisko poprzez osiągnięcie lepszych wyników w zakresie energooszczędności, czyli redukcji emisji gazów cieplarnianych, poprawy jakości powietrza oraz obniżenia energochłonności infrastruktury publicznej.

Rusza nabór wniosków o świadczenie 500+

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rudniku informuje, że od 1 lutego 2021 roku rozpoczyna się przyjmowanie wniosków o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego 500+ na nowy okres oświadczeniowy.
Na okres od 01 czerwca 2021r. do 31.05.2022r.

– od 01 luty 2021r. roku wnioski przyjmowane będą tylko drogą elektroniczną.

– od 01 kwietnia 2021r. wnioski będą przyjmowane zarówno w wersji elektronicznej, jak i tradycyjnej papierowej.

Złożenie kompletnego i prawidłowo wypełnionego wniosku do 30 kwietnia 2021r. daje gwarancję ciągłości otrzymywania świadczenia 500+, co oznacza, że przyznanie świadczenia wychowawczego
oraz jego wypłata nastąpi do 30 czerwca tego roku.

W związku z panującym stanem zagrożenia epidemiologicznego SARS-CoV-2 zachęcamy do składania wniosków w formie elektronicznej poprzez:

więcej informacji do pobrania:

XXV sesja Rady Gminy Rudnik

Zwołuje się zdalną XXV sesję Rady Gminy Rudnik na dzień 27 stycznia 2021r. na godz. 15.00 z sali posiedzeń Urzędu Gminy w Rudniku z następującym porządkiem obrad:

1. Otwarcie XXV sesji, stwierdzenie prawomocności obrad.

2. Przyjęcie porządku obrad.

3. Przyjęcie protokołu z poprzedniej sesji Rady Gminy.

4. Sprawozdania z działalności Komisji:

• Rewizyjnej;

• Wspólnej;

• Skarg, petycji i wniosków.

1. Informacja Wójta z działalności między sesjami.

2. Przyjęcie uchwał w sprawie:

1. łącznego rozpatrywania petycji;

2. uchylenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla części obrębów geodezyjnych Strzybnik, Szonowice i Ponięcice na terenie gminy Rudnik – etap II;

3. zmiany uchwały Nr XXII/198/2020 z dnia 28.10.2020r. w sprawie wyrażenia zgody na ustanowienie służebności przesyłu na nieruchomościach stanowiących własność Gminy Rudnik;

4. o przystąpieniu do scalania i podziału nieruchomości położonych w Rudniku w rejonie drogi krajowej nr 45;

5. uchwalenia Gminnej Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych Gminy Rudnik na lata 2021 – 2031;

6. zmiany budżetu na rok 2021;

7. wskazania wstępnej lokalizacji nowego przystanku komunikacyjnego w Gminie Rudnik.

1. Interpelacje i zapytania radnych, wolne wnioski i informacje.

2. Zakończenie obrad.

Wspólne posiedzenie komisji Rady Gminy Rudnik

Zawiadamiam, że w dniu 26 stycznia 2021r. o godz. 15.00 odbędzie się wspólne posiedzenie Komisji związków i porozumień komunalnych, mienia komunalnego i działalności gospodarczej, rolnictwa i ochrony środowiska oraz Komisji zdrowia, oświaty, kultury, opieki społecznej, prawa i porządku publicznego oraz ochrony przeciwpożarowej w sali gimnastycznej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Rudniku.

Tematy posiedzenia:

1. Reorganizacja placówek oświatowych na terenie gminy Rudnik (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Brzeźnicy) – ciąg dalszy.

2. Sprawy bieżące.