Urząd Gminy Rudnik otrzymał dofinansowanie do odnawialnych źródeł energii (OZE) projekt „OZE dla mieszkańców Gminy Krzanowice i Gminy Rudnik” w ramach wniosku złożonego pierwotnie w roku 2017 oraz powtórnie w roku 2021.
Dzięki staraniom Burmistrza Gminy Krzanowice oraz Wójta Gminy Rudnik po ponownym złożeniu wniosku w 2021r. Urząd Gminy Rudnik otrzymał dofinansowanie do odnawialnych źródeł energii (OZE).
W najbliższym czasie Urząd Gminy będzie się kontaktował telefonicznie lub poprzez e-mail z osobami, które złożyły wniosek na instalacje fotowoltaiczne w celu potwierdzenia aktualności złożonego wniosku w 2017 roku. Pierwszeństwo udziału w programie będą miały wnioski złożone w 2017r. jednakże po weryfikacji tychże wniosków zostanie utworzona lista rezerwowa dla nowych chętnych.