UROCZYSTE OTWARCIE NOWEGO PRZEDSZKOLA.

W niedzielne popołudnie, 24 stycznia odbyło się uroczyste otwarcie nowej siedziby naszego przedszkola. Ze względu na obowiązujące obostrzenia cała uroczystość została przeprowadzona z ich uwzględnieniem, z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Pierwsza część oficjalna rozpoczęła się o godzinie 15.00 z udziałem zaproszonych gości, których powitała dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego-Pani Weronika Żymełka. Wśród zaproszonych byli min: senator RP – Pani Ewa Gawęda, dyrektor biura Pani Senator Ewy Gawędy- Pani Dominika Porwoł, dyrektor biura wiceministra i posła Michała Wosia-Pan Szymon Szrot, posłanka na Sejm RP Pani Gabriela Lenartowicz, starosta raciborski – Pan Grzegorz Swoboda, Wójt Gminy Rudnik–Pan Piotr Rybka, z-ca wójta–Pan  Tomasz Kruppa, Przewodniczący Rady Gminy–Pan Ireneusz Jaśkowski, ks.Proboszcz–Piotr Malawski, Inspektor ds. Oświaty, kultury i sportu–Pani Gabriela Seidel, przewodnicząca Rady Rodziców przy Samorządowym Przedszkolu w Rudniku-Pani Angelina Chruściel, Przewodnicząca ZNP- Pani Daniela Płoszczyca oraz dyrektorzy placówek oświatowych z terenu gminy Rudnik.

Zgromadzeni Goście złożyli gratulacje i życzenia dobrego funkcjonowania przedszkola oraz przekazali na ręce Naszych reprezentantów zabawki dla przedszkolaków.

Pani dyrektor w swoim przemówieniu podziękowała wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tak pięknego i nowoczesnego budynku przedszkola.

Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali nasi wychowankowie: Milenka Chruściel, Jasio i Józio Żok,a następnie ks. Proboszcz rudnickiej parafii Piotr Malawski dokonał poświęcenia wszystkich pomieszczeń nowej placówki. Po oficjalnych uroczystościach wszyscy zgromadzeni goście zostali zaproszeni do zwiedzania naszej nowej placówki.

Od godziny 15.30 do 18.00 pomieszczenia nowego przedszkola mogli oglądać  rodzice, dzieci oraz mieszkańcy gminy. Wszystkim bardzo podobało się w nowym przedszkolu,a dzieci nie mogąc się już doczekać przeniesienia, przymierzały się nawet do nowych stolików i krzesełek.

Dla wszystkich gości został przygotowany słodki poczęstunek, za który serdecznie dziękujemy zaangażowanym w jego przygotowanie Rodzicom.