Pomóżmy pogorzelcom!

Dzień 19 czerwca jest datą, której z pewnością szybko nie uda się zapomnieć wielu mieszkańcom Nowej Białej – sołectwa w Gminie Nowy Targ, bo w tym właśnie dniu doszło do pożaru w ich sołectwie, który strawił 25 dachów domów i dosłownie pozbawił dachu nad głową 27 rodzin. Spłonęło lub zostało uszkodzonych również około 50 obiektów gospodarczych.

Rozmiar tragedii i strat poszkodowanych jest ogromny, lista potrzebnych rzeczy i sprzętu jest na bieżąco aktualizowana na stronie Urzędu Gminy w Nowym Targu pod adresem: https://ugnowytarg.pl./

Poszkodowani nie potrzebują ubrań. To, czego najbardziej potrzeba mieszkańcom to środki czystości, produkty o długim terminie przydatności do spożycia, łopaty, worki, rękawice, gwoździe, odzież robocza oraz sprzęt AGD. Dlatego zwracamy się z propozycją pomocy poszkodowanym w Nowej Białej:

W przyszłą niedzielę 4 lipca, w parafiach: Rudnik, Modzurów, Sławików odbędzie się zbiórka do puszek przy kościołach. Środki finansowe ze zbiórki zostaną komisyjnie przeliczone, a następnie przelane na konto pomocy pogorzelcom.

Osobom chętnym do udzielenia pomocy w formie rzeczowej, które chciałyby wesprzeć poszkodowanych NOWYM, SPRAWNYM  sprzętem AGD (np. pralka, lodówka, piekarnik, piec, itp) prosimy o kontakt z Urzędem Gminy w Rudniku, aby zgłosić swoją gotowość i ustalić kwestię przekazania sprzętu. Urząd Gminy przyjmuje zgłoszenia w dniach i godzinach pracy Urzędu Gminy pod numerem telefonu:  32 410 64 28 do dnia 2 lipca b.r. Wartość takiego sprzętu jest znaczna, dlatego zachęcamy do zakupu sprzętu w grupach, np.: kilku sąsiadów, mieszkańców sołectwa, członków grup zrzeszonych i niezrzeszonych.

Nie zamykajmy się na dramat innych, otwórzmy serca i dłonie i wesprzyjmy tych, którzy w pożarze utracili swój dobytek! Niech to będzie akt naszej wdzięczności za jakąkolwiek pomoc, której doświadczyliśmy w swoim życiu, kiedy sami byliśmy w potrzebie! Niech to będzie dar serca!

wójt Gminy Rudnik Piotr Rybka

Pomoc dla pszczelarzy do przezimowanych rodzin pszczelich

Z dniem 28 maja 2021 r. rozpoczyna się nabór wniosków o przyznanie pomocy dla pszczelarzy będących podmiotami prowadzącymi działalność nadzorowaną w zakresie utrzymywania pszczół wpisanych do rejestru, o którym mowa w art. 11 ust. 1 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt.

Wnioski o udzielenie pomocy należy składać na formularzu opracowanym i udostępnionym przez Agencję na jej stronie internetowej do Kierownika BP ARiMR, właściwego ze względu na miejsce zamieszkania lub siedzibę pszczelarza, w terminie od dnia: 28.05.2021r. do dnia 30.06.2021 r.

Więcej informacji: https://www.arimr.gov.pl/pomoc-krajowa/pomoc-dla-pszczelarzy-do-przezimowanych-rodzin-pszczelich.html