Darmowy dostęp do e-booków dla czytelników Gminnej Biblioteki Publicznej w Rudniku

Od 2 sierpnia 2021 roku Gminna Biblioteka Publiczna w Rudniku umożliwia swoim czytelnikom darmowy dostęp do ebooków w serwisie Legimi, oferującym przede wszystkim bogaty wybór beletrystyki (kilkadziesiąt tysięcy tytułów). Oferta uzupełniana jest na bieżąco nowościami wydawniczymi. Dostęp do serwisu jest możliwy poprzez aplikację mobilną, w tym na wybranych czytnikach (nie jest dostępna na Kindle). natomiast od 4 sierpnia 2021 roku umożliwi swoim czytelnikom darmowy dostęp do ponad 3500 ebooków w serwisie IBUK Libra. Znaczna część elektronicznego księgozbioru przeznaczona jest dla studentów i pracowników naukowych(prawo, medycyna, nauki społeczne, ekonomiczne, humanistyczne, techniczne).

Ponadto wśród e-książek znajdują się publikacje z zakresu literatury pięknej, literatury faktu, literatury dla dzieci i młodzieży, a także poradniki i słowniki. Dostęp do serwisu jest możliwy poprzez przeglądarkę internetową. Dostępy uzyskano w ramach zadania:

„Książki online dla każdego” Zadanie finansowane w ramach II edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego na rok 2021.

kontakt tel: 32 410 64 14,

e-mail: gbprudnik@op.pl