Informacja KRUS dot. zgłaszania wypadków związanych z działalnością rolniczą do KRUS

Rolniku zgłaszaj NIEZWŁOCZNIE wypadki związane z działalnością rolniczą do Placówki Terenowej KRUS, w której jesteś ubezpieczony.

Z uwagi na nieterminowe zgłaszanie przez rolników wypadków zaistniałych przy pracy w gospodarstwie rolnym KASA ROLNICZEGO UBEZPIECZENIA SPOŁECZNEGO Placówka Terenowa w Raciborzu informuje, że wypadki powinny być zgłaszane niezwłocznie.

Niejednokrotnie późne zgłoszenie wypadku i związany z tym brak możliwości ustalenia jego okoliczności skutkują odmową prawa do jednorazowego odszkodowania z tytułu uszczerbku na zdrowiu lub śmierci wskutek wypadku.

W celu zapobiegania w/wym sytuacjom informujemy, że rolnik czy domownik powinien bez zbędnej zwłoki zgłosić wypadek związany z prowadzeniem działalności rolniczej do tej placówki KRUS, w której jest ubezpieczony.

Wypadki związane z prowadzeniem działalności rolniczej można zgłaszać do KRUS nie tylko osobiście, ale również przez telefon, a także za pośrednictwem platformy e-PUAP)

Telefon kontaktowy KRUS Racibórz 32 453 94 19 czynny w godzinach pracy placówki.

Źródło : KRUS Racibórz

Jubileusz 90-tej rocznicy urodzin Pani Agnieszki Depta z Dolędzina

Dnia 20 stycznia 2023 r. 90-te urodziny obchodziła Pani Agnieszka Depta z Dolędzina. Jubilatka pochodzi z Brzeźnicy. Całe życie ciężko pracowała w PGR-rze; początkowo w Czerwięcicach, a następnie w Modzurowie. Doczekała 7 dzieci, 19 wnuków oraz 15 prawnuków.

Gratulacje dostojnej Jubilatce złożył Wójt Gminy Rudnik Piotr Rybka oraz Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Sabina Zięć.

Pani Agnieszce składamy bukiet wspaniałych życzeń, dużo szczęścia, radości z każdego dnia oraz zdrowia i wszelkiej pomyślności na dalsze lata.