Artystyczna pasja zdolnej strzybniczanki przysparza jej coraz to nowych sukcesów. W tym roku, Barbara Gonska, ze swoimi jajkami zdobionymi techniką rytowniczą zdobyła wyróżnienie na śląskim konkursie w Bytomiu, była uczestniczką programu kulinarnego u znanego restauratora Remigiusza Rączki gdzie prezentowała swoje dzieła, a w dniu dzisiejszym otrzymała chyba największe tegoroczne wyróżnienie. Zajęła trzecie miejsce w ogólnopolskim konkursie w Świnoujściu, zostawiając w tyle nie byle jaką konkurencję. Na konkurs nadesłano łącznie aż 212 prac. Barbara Gonska ze Strzybnika prowadzi pracownię artystyczną, wykonuje mnóstwo oryginalnych i nietuzinkowych prac. Jej rękodzieło znane jest w całym regionie, Europie, a nawet świecie. Basia to, z jednej strony miłośniczka tradycji, z drugiej świadoma swojej marki nowoczesna artystka. Prowadzi bloga, aktywnie promuje swój warsztat i region z którego dziedzictwa i zasobów czerpie inspiracje tworząc małe arcydzieła. Ukończyła z wyróżnieniem trudne techniczne studia. Z wykształcenia jest geologiem, z zamiłowania i pasji lubianą i cenioną artystką. Gratulujemy Pani Basi kolejnego sukcesu.