Akcja Zima

Na drogach zarządzanych przez Wójta Gminy Rudnik zimowe utrzymanie prowadzone jest na podstawie Zarządzenia Nr 187/2017 Wójta Gminy Rudnik z dnia 16 listopada 2017r.
W ramach akcji nie prowadzi się stałych całodobowych dyżurów w siedzibie Urzędu Gminy i ZWiUK w Rudniku. Kontakt z koordynatorami Akcji Zima możliwy jest przez całą dobę za pośrednictwem telefonów mobilnych. Osobami koordynującymi akcję są:
Jan Badurczyk, tel stacjonarny 324106418 wew. 126, tel. kom. 696428160 w zastępstwie: Krystian Himel, tel stacjonarny 324106418 wew. 106, tel. kom. 692499304.
Na dogach wojewódzkich i powiatowych na terenie Gminy Rudnik akcja prowadzona jest przez Powiatowy Zarząd Dróg  Raciborzu.  Informacje o przejezdności tych dróg udziela dyżurny pod nr  24301241 ,324140020. Pod tymi numerami można zgłaszać również utrudnienia z przejazdem.
Na drodze krajowej nr 45 na terenie Gminy Rudnik akcja prowadzona jest przez GDDKIA. Informacje o przejezdności dróg i zgłaszanie utrudnień pod nr oddziału Katowice tel. (32) 258 62 81 lub Punktu Informacji Drogowej tel. (32) 259 67 06

Warsztaty tworzenia bombek choinkowych cz. 2

Kolejne warsztaty tworzenia bombek choinkowych za nami. W ramach zajęć świetlicowych dzieci z poszczególnych sołectw spotykają się w wiejskich świetlicach, gdzie wspólnie z Panią instruktorką tworzą ozdoby Bożonarodzeniowe.  W ostatnim  tygodniu przed świętami  warsztaty odbyły się w w świetlicy w Brzeźnicy, Gamowie, Modzurowie, Strzybniku. W Rudniku dzieci tworzyły 28 grudnia

Na zajęciach dzieci poznają technikę tworzenia bombek w stylu 3d. Oczywiście podczas ozdabiania nie brakuje świecidełek, wstążek i brokatu. Każda bombka pięknie połyskuje. Dzieci rozwijają swoją kreatywność i świetnie się przy tym bawią. Z warsztatów do domu wracają z piękną własnoręcznie zrobioną  bombeczką.

Podczas wszystkich warsztatów dzieci stworzyły prawie 100 bombek choinkowych. Organizatorem warsztatów jest Gmina Rudnik. Kolejne warsztaty odbędą się styczniu, niebawem zostanie przedstawiony szczegółowy harmonogram.

Wigilia w szkole w Szonowicach

Boże Narodzenie to wspaniały czas, który spędzamy w gronie rodzinnym. Uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej z Klasami Gimnazjalnymi w Szonowicach to również jedna wielka rodzina. Dlatego co roku spotykają się przy wspólnej wigilii. 21 grudnia w placówce panowało wielkie poruszenie. Od rana wyczuwało się świąteczną atmosferę, którą nasilał wystrój szkoły i dekoracje. Spotkanie opłatkowe rozpoczęło się od wspólnej modlitwy i odczytania fragmentu Pisma Świętego. Tym miłym akcentem cała wielka rodzina szkolna została wprowadzona w niepowtarzalny nastrój Świat Bożego Narodzenia. Wszyscy wspólnie śpiewali kolędy, a Pani Dyrektor przygrywała na organach. Tradycyjnie po przełamaniu się opłatkiem i złożeniu sobie życzeń uczniowie i nauczyciele zasiedli do wspólnej wieczerzy i delektowali się potrawami, przygotowanymi przez wspaniałe panie kucharki. Po wyśmienitym posiłku i spędzonych radosnych chwilach uczniowie rozeszli się w doskonałych nastrojach, udając się na przerwę świąteczną. Do szkoły wrócą w nowym roku 2019  w pełni sił i z nową energią do pracy i do nauki.

Akcja charytatywna uczniów z szkoły w Szonowicach

Uczniowie szkoły w Szonowicach po raz kolejny wzięli udział w akcji charytatywnej, polegającej na zbiórce słodyczy i na przekazaniu ich placówce opiekuńczo – terapeutycznej w Cyprzanowie. Głównym założeniem akcji jest idea przekazywania bezpośredniej pomocy. Artykuły przyniesione przez uczniów, oraz te zakupione przez nauczycieli zostały spakowane, a następnie przewiezione do ośrodka. Wizyta w placówce była miłą niespodzianką dla opiekunów, a także dzieci przebywających w placówce.