ECO HARMONOGRAM – DARMOWA APLIKACJA PRZYPOMINAJĄCA TERMINY WYWOZU ODPADÓW

Informujemy, iż od stycznia 2020 roku uruchomiona zostanie darmowa aplikacja mobilna pn. Eco Harmonogram, dzięki której będziecie mogli Państwo m.in. sprawdzić terminarz wywozu odpadów komunalnych z terenu Gminy Rudnik, dowiedzieć się, jak segregować śmieci, czy też kiedy przypada termin płatności za odpady oraz wiele innych informacji.

Darmowa aplikacja dostępna jest dla systemów Android, iOS oraz Windows Phone.

Kod QR do pobrania aplikacji

wiecęcej informacji na stronie http://www.ecoharmonogram.pl/

WAŻNA INFORMACJA O ODPADACH SEGREGOWANYCH

Urząd Gminy w Rudniku działając w kierunku minimalizacji wzrostu cen za zagospodarowanie i wywóz odpadów komunalnych przypomina, że z dniem 1 styczeń 2020 r. przekazywane będą do segregowania na jedną posesję do 4 worków dla każdej z segregowanej frakcji (w sumie do 16 worków na miesiąc). W przypadku kiedy  to nie wystarcza, mieszkańcy muszą zaopatrzyć się w worki we własnym zakresie. Ważne jest jedynie, iż zakupując worki należy mieć na uwadze, by były one w odpowiednim kolorze dla danej segregowanej frakcji. Aby zmniejszyć objętość zawartości worków żółtych należy zgniatać opakowania plastikowe lub wkładać jedno w drugie. Firma „Naprzód Sp. z o.o.”, która obsługuje naszą gminę, odbiera wszystkie wystawione worki, zarówno te z własnym napisem firmowym, jak i te w które zaopatrzył się mieszkaniec.

Dla wspólnot mieszkaniowych, budynków wielorodzinnych obowiązują stare zasady (worek za worek).

Przypominamy, że z dniem 01 styczeń 2020 stawka opłaty za zagospodarowanie odpadami komunalnymi wynosi 19,50 zł za jednego mieszkańca zamieszkującego nieruchomość. W zestawieniu naszego powiatu stawki za wywóz odpadów kształtują się różnie, nasza gmina posiada obecnie jedną z najniższych cen (tabela poniżej).