Organizacje
gminne
ORGANIZACJE GMINNE

Sprzątanie Świata

2017-09-18

Uczniowie grzegorzowickiej szkoły sprzątają świat po dorosłych. 24 edycja akcji „Sprzątanie Świata” przebiega pod hasłem „Nie ma śmieci – są surowce”.

Celami tegorocznej akcji są: zmiana postrzegania odpadów jako śmieci i dostrzeżenie ich surowcowego potencjału oraz zainspirowanie i zaktywizowanie Polaków do działania na rzecz środowiska i promowanie obowiązującego od 1 lipca 2017 standardu selektywnej zbiórki. Zorganizowanie „Sprzątania” jest proste: wystarczy chcieć coś zrobić, przygotować się do tego… i zrobić to! Tak właśnie zrobili uczniowie ze szkoły w Grzegorzowicach. Ruszyli na pomoc przyrodzie w sobotni deszczowy ranek. Poświęcili swój wolny dzień, aby sprzątać po dorosłych! Ich aktywność w tej akcji nie kończy się na sprzątaniu terenu wokół szkoły. Zostali podzieleni na grupy według miejsca zamieszkania i wraz ze swymi opiekunami ruszyli w teren miejscowości, w których mieszkają, aby tam uporządkować tereny zielone. Niestety - worki pełne odpadów, odkryte dzikie wysypiska śmieci i ubrań, śmieci na poboczach dróg - mówią, że tego typu akcje porządkowe nieprędko staną się niepotrzebne. Wstyd, że uczniowie sprzątają teren po dorosłych! Wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy wzięli udział w akcji serdecznie dziękujemy za działania na rzecz ochrony środowiska! Ewa P.

(C) Urząd Gminy Rudnik
0.0247

Strona wykorzystuje pliki cookie w celach statystycznych. W opcjach przeglądarki internetowej można zmienić ustawienia dotyczące tych plików.. Zamknij