Zmiana okręgów wyborczych w Gminie Rudnik może pokrzyżować plany kandydatom na radnych w Modzurowie, Ponięcicach i Jastrzębiu i nieco „namieszać” na lokalnej scenie politycznej. Na dzisiejszej Sesji Rady Gminy ma zostać podjęta uchwała dotycząca podziału gminy na okręgi wyborcze.

Zgodnie z wytycznymi PKW, w sytuacji, gdy nie narusza się zapisów art. 417 Kodeksu Wyborczego podział gmin na okręgi wyborcze miał pozostać zachowany w kształcie jaki obowiązywał w poprzednich wyborach. Zdaniem władz gminy Rudnik taka sytuacja miała właśnie miejsce. Co za tym idzie projekt uchwały jaki trafił na komisje rady oraz pod obrady dzisiejszej sesji nie zakładał jakichkolwiek zmian w tej kwestii. Dyrektor Delegatury Biura Wyborczego w Bielsku Białej dopatrzył się jednak naruszeń art. 417 Kodeksu Wyborczego w proponowanym projekcie uchwały, a dotyczy to miejscowości Jastrzębie i Ponięcice. Więcej: https://raciborz.com.pl/2018/03/28/gmina-rudnik-pierwsze-zawirowania-w-okregach-wyborczych.html

Skip to content