Od projektu do realizacji. W dniu 6 czerwca br. Minister Sportu i Turystyki ogłosił listę zatwierdzonych projektów w ramach Programu rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym. Gmina Rudnik w konkursie grantowym wystartowała z dwoma wnioskami: dla sołectwa Gamów oraz Rudnik. Sołectwo Rudnik wnioskowało o wersję podstawową strefy, Gamów natomiast wnioskował o wariant rozszerzony. W pierwotnej wersji z wnioskiem o podstawową wersję strefy wystąpiło sołectwo Szonowice, które w funduszu sołeckim posiada rezerwę na pielęgnację terenów zielonych, która mogłaby służyć jako wkład własny, uznano jednak, iż dla sołectwa Szonowice nie jest to aż tak priorytetowa inwestycja, a kolejny wniosek z Gminy Rudnik mógłby osłabić innych starających się w konkursie. Po szerszej analizie i dyskusji sołectwo to wycofało się ze starania o strefę aktywności w Szonowicach. Nabór wniosków trwał do 15 lutego tego roku. Całkowity koszt dofinansowania dla Gminy Rudnik to kwota około 41 tys. złotych. Placyki są już zaprojektowane, urządzenia oraz elementy małej architektury dobrane. Realizacja nie wymaga ogłaszania przetargu, a jedynie zapytań ofertowych. Zatem jeszcze w tym roku przy Gminnym Centrum Informacji w Rudniku, na istniejącym już placyku rekreacyjnym zainstalowane będą urządzenia Otwartej Strefy Aktywności w wersji podstawowej. W sołectwie Gamów natomiast za budynkiem remizy OSP powstanie strefa w wersji rozszerzonej, i dla dzieci, i dla seniorów.