Pani Maria urodziła się dnia 16 lipca 1923 r. w Lasakach. Miała 3 siostry i 3 braci. Wyszła za mąż 24 września 1951r. za Pawła. Ślub odbył się w Łubowicach, po którym Jubilatka przeprowadziła się do Grzegorzowic. Urodziła 4 dzieci – 2 córki i 2 synów. Wspólnie z mężem przeżyła 48 lat.

Całe swoje życie ciężko pracowała na gospodarstwie rolnym oraz zajmowała się domem i dziećmi. Do tej pory Jubilatka jest pomocna w domu. Doczekała się 9 wnuków oraz 11 prawnuków.

Z okazji urodzin Wójt Gminy Rudnik Alojzy Pieruszka oraz Barbara Korczok złożyli Jubilatce życzenia.

Pani Marii składamy bukiet wspaniałych życzeń, dużo szczęścia i uśmiechu, radości każdego dnia oraz zdrowia i wszelkiej pomyślności na dalsze lata.