W piątek 26 października na Hali Sportowej przy szkole w Rudniku odbyła się Spartakiada Przedszkolaków gminy Rudnik. Na imprezę zjechały się wszystkie dzieci z przedszkoli w Brzeźnicy, Grzegorzowicach, Gamowie, Szonowicach i Rudniku. Organizatorem imprezy było Przedszkole w Rudniku przy współpracy z nauczycielkami i młodzieżą VIII i VII klasy rudnickiej szkoły.

Tradycyjnie już Spartakiadę rozpoczęliśmy, tak jak przystało na imprezę sportową, wprowadzeniem flagi olimpijskiej, zapaleniem znicza, odśpiewaniem przez wszystkich małych sportowców hymnu spartakiady oraz złożeniu przyrzeczenia. Po oficjalnym rozpoczęciu, powitaniu zaproszonych gości i rozgrzewce przedszkolaki mogły rozpocząć rywalizację. Wszyscy z przejęciem i pełnym zaangażowaniem uczestniczyli w konkurencjach sportowych, a ich wysiłek został nagrodzony pamiątkowymi medalami, dyplomem dla placówki oraz nagrodami rzeczowymi. Serdecznie dziękujemy Pani Bożenie Walaszek i Pani Karinie Sekuła, nauczycielkom w SP w Rudniku, za przygotowanie hali, konkurencji sportowych oraz Pani Gabrysii Horny za pamiątkowe medale. Dziękujemy również wszystkim sponsorom – Bankowi Spółdzielczemu w Raciborzu, Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Hurtowni „Gaga”, ZPC „Mieszko”, Firmie „Tora” z Rudnika, Państwu Kowacz, Cukrowni „Sudzucker”z Polskiej Cerekwii, Firmie „Eko-Okna” z Kornic, firmie Młynarskiej „Modlich” z Cyprzanowa, Cukierni Malcharczyk za okazane wsparcie finansowe i rzeczowe. Dziękujemy również Pani Sylwii Herud – Pawlak za opiekę medyczną oraz wszystkim rodzicom za doping.