16 października przedszkolaków z Szonowic odwiedzili nietypowi „goście”.

To już trzecie tego typu spotkanie z Panią Michaliną Fojcik ze sklepu zoologicznego ZOO- Mar w Raciborzu. Dzięki Pani Michalinie dzieciaki miały już okazję poznać z bliska szynszylę, króliczka, kameleona i ślimaka afrykańskiego. Tym razem Pani Michalina przywiozła ptaki – kanarka i papugę falistą. Opowiedziała wiele ciekawostek na temat ich życia oraz pielęgnacji. Dzieci mogły zobaczyć, czym odżywiają się te ptaki, co musi znajdować się w ich klatce. Były zaskoczone, że nawet ptaszki lubią się bawić, dlatego muszą mieć lusterko i zabawki.

Spotkania te mają na celu głównie pogłębianie wiedzy na temat potrzeb zwierząt, uświadomienie dzieciom, że zwierzęta to istoty żywe, nauczenie odpowiedzialności za zwierzę, zwiększenie empatii, a także kształtowanie postawy odpowiedzialnego właściciela. Ponadto kontakty ze zwierzętami sprzyjają rozwojowi emocjonalnemu i społecznemu naszych pociech. Dzieci uczą się troski o inną istotę i odpowiedzialności za nią. Dowiadują się, że i ona ma swoje potrzeby, które należy zaspokoić. Spotkania te dostarczają dzieciom nowych wiadomości, pozytywnych wrażeń, są korzystne dla zdrowia i psychicznego odprężenia.

Skip to content