Często na rodzinnych imprezach słyszy się opowiadania jak to się żyło w PRL. Każdy narzeka jakie to były ciężkie czasy, a jednak wspomina je z sentymentem.
Z tej niezaznanej tęsknoty na PRL, Panie z Rady Rodziców szkoły w Brzeźnicy przygotowały” Babski Comber w stylu PRL”. Odbył się w sobotę 9 lutego 2019 w Centrum Eichendorffa w Łubowicach.Pomimo wielu obaw impreza udała się znakomicie. Każda zaproszona spisała się na medal. Panie były w strojach adekwatnych do czasów epoki. Było kolorowo , wyraziście i kwieciście. Organizatorki zadbały o to, aby lokal należycie się prezentował. Pamiątek z czasów PRL było mnóstwo. Były przedmioty codziennego użytku, w słoiczkach na stołach goździki, na ścianach PRL-owskie plakaty, był nawet umeblowany cały pokój. Na przyjęciu w stylu PRL-u koniecznie musiały się pojawić typowe dla tych czasów potrawy! Na stole zagościły kiszone ogórki, smalec, mielone. Imprezę oprawiła odpowiednia muzyka: była nieśmiertelna Marylka, Boney M, Abba. Wizytówki przypominały słynne PRL-owskie kartki. Wspaniałe dekoracje i niezrównane stroje nie zastąpią dobrego humoru, a tego żadnej z Pań nie brakowało.
Absurdowi tamtych dni nie oprze się nikt! Magia wspomnień, swobodna i radosna atmosfera oraz odrobina nostalgii sprawiły, że te chwile zapiszą się w pamięci uczestniczek, co potwierdzają zdjęcia. Szkoda tylko, że na 104 panie zaledwie 20 było z terenu naszej gminy – niech żałują!

.(więcej zdjęć na www.lubowice.pl)

Ewa P.

 

Skip to content