Łódzka Hala Expo gościła w dniach 22-24 kwietnia XXV Targi Regiony Turystyczne „Na Styku Kultur”. Ci którzy przyjechali na nie mogli bliżej poznać zalety turystyczne różnych zakątków Polski. Z zagranicy również nie brakło wystawców. Oprócz stoisk z ofertą, spotkań tematycznych i wielu innych atrakcji były też występy zespołów i solistów. Nasz region reprezentował zespół Śląsk. W sumie przez trzy dni swoją ofertę prezentowało około 150 wystawców. Na jubileuszowych Targach w Łodzi po raz pierwszy promowała się nasza gmina.  Trasy rowerowe, agroturystyka, spływy kajakowe, a także Górnośląskie Centrum Kultury i Spotkań to propozycje naszej gminy na targach. Wystawcy, którzy uczestniczyli w targach, prezentowali atrakcyjną ofertę dla tych, którzy planują wyruszyć w podróż, od standardowych ofert turystycznych, poprzez wszystkie usługi pomocne turystom, a kończąc na niekonwencjonalnych metodach wojażowania.

SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC

Organizatorem targów była Miejska Arena Kultury i Sportu. Podczas jubileuszowej XXV edycji Miejska Arena Kultury i Sportu we współpracy z redakcją National Geographic zapraszała wszystkich pasjonatów podróży i miłośników ciekawych opowieści na spotkania z wybitnymi fotografami, autorami książek, globtroterami, sportowcami, odkrywcami i Glogerami. Wystąpili m. in. Aleksander Doba, Krzysztof Wielicki, Tomasz Michniewicz, Mateusz Waligóra, Michał Cessanis, Michał Woroch, Iwona El Tanbouli-Jabłońska i Maciej JabłońskiDominik Szczepański oraz Piotr Horzela. Na targach zadebiutował symbol – maskotka gminy, „Rudniczek Wędrowiec”. Więcej o nim, jak i jego roli w promocji gminy, już za niedługo.

Skip to content