Spotkanie 8 maja poświęcone było zbliżającym się Gminnym Zawodom Pożarniczym oraz bieżącym sprawom funkcjonowania jednostek OSP. Gospodarzem spotkania była OSP w Brzeźnicy.

PSP w Raciborzu reprezentował i służył wsparciem bryg. Andrzej Charuk. Zebranie prowadził Prezes GZ OSP Bogusław Stec.

Organizatorem tegorocznych zawodów jest jednostka OSP w Sławikowie. A same zawody rozpoczną się o godzinie 13.30 na boisku w Sławikowie. W sumie w zawodach weźmie udział 15 drużyn z 6 jednostek OSP działających na terenie gmin.

Uzgodniono również szczegóły okresowych badań lekarskich strażaków, przeglądu sprzętu ratowniczego i innych spraw bieżących. Strażacy zabezpieczą zbliżającą się procesję konną św. Urbana i spływy kajakowe. Spotkanie było także okazją do wymiany doświadczeń i przekazania potrzeb wójtowi.