Dnia 3 maja 2019 r. Jubileusz Diamentowych Godów obchodzili Państwo Eryka i Rudolf Schrőder z Rudnika.

Ślub cywilny zawarli 3 maja 1959 r. w Rudnickim Urzędzie Stanu Cywilnego.

Pani Eryka urodziła się i wychowała w Rudniku. Przez 33 lata pracowała zawodowo jako listonoszka oraz zajmowała się domem i wychowaniem dzieci.

Pan Rudolf urodził się w Magdeburgu. Pracował w różnych miejscach, między innymi: w Spółdzielni Kółek Rolniczych w Rudniku jako traktorzysta i kierownik bazy, jako kierowca w GS „Samopomoc Chłopska” w Rudniku, w Kombinacie PGR Rudnik oraz w PKS Racibórz. Jubilat działał społecznie jako sekretarz i naczelniki w Ochotniczej Straży Pożarnej w Rudniku oraz przez 12 lat jako Prezes LZS Rudnik.

Jubilaci doczekali 3 dzieci, 7 wnuków i 4 prawnuków.

Dostojnym Jubilatom życzenia złożyli Wójt Gminy Piotr Rybka i Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Sabina Zięć. Państwu Schrőder życzymy dużo zdrowia, pogody ducha, wszelkiej pomyślności oraz kolejnych dni, miesięcy i lat pełnych szczęścia i radości, aby wspólnie doczekać kolejnych jubileuszy.