Dzień Nauczyciela, obchodzony 14 października,  w Szkole Podstawowej w Grzegorzowicach uświetniła ogłoszona przez Panią dyrektor wiadomość, która dotarła tuż przed świętem, iż szkoła uzyskała tytuł:

Szkoły Odkrywców Talentów.

Jest on nadawany przez Dyrektora Ośrodka Rozwoju Edukacji szkołom, „które w istotny sposób przyczyniają się do odkrywania, wspierania zdolności, zainteresowań oraz uzdolnień dzieci i młodzieży”.

Nasza placówka została umieszczona na polskiej mapie Szkół Odkrywców Talentów  (strona internetowa; www.ore.edu.pl).
Taki tytuł w Polsce posiada 39 szkół, w woj. śląskim 9 szkół, w powiecie raciborskim 1 – Szkoła Podstawowa im. Josepha von Eichendorffa w Grzegorzowicach.

Warunkiem znalezienia się w tak zaszczytnym gronie było spełnienie warunków regulaminu SOT:

  •    prowadzenie systematycznej pracy z uczniami uzdolnionymi (co najmniej trzech nauczycieli, którzy mają konkretne osiągnięcia, dokonania w danym obszarze działalności pedagogicznej),
  •    wspieranie różnorodnych uzdolnień dzieci i młodzieży, np. przedmiotowych, sportowych, artystycznych, technicznych, a także społecznych lub obywatelskich,
  •    opisanie co najmniej trzech rodzajów zajęć, które rozwijają zainteresowania, uzdolnienia uczniów i są prowadzone w szkole przez różnych nauczycieli.

Praca w naszej szkole od wielu lat ukierunkowana jest na rozwijanie zdolności i talentów każdego ucznia. Efektem tego są osiągane przez uczniów sukcesy w konkursach przedmiotowych, sportowych i występach artystycznych.

Zapraszamy do odwiedzenia strony szkoły: www.zsogrzegorzowice.com

Autor: D.P.

Skip to content