Dnia 28 listopada 2019 roku w Samorządowym Przedszkolu w Grzegorzowicach odbył się IX Konkurs Literacki, którego tematem przewodnim były legendy polskie: „Syrenka”, „Bazyliszek”, „O smoku wawelskim”, „Pierniki toruńskie”, „Złota kaczka”. W konkursie uczestniczyły przedszkolaki z wszystkich przedszkoli gminy tj. z Brzeźnicy, Gamowa, Grzegorzowic, Rudnika, Szonowic. Wszystkie dzieci były wspaniale przygotowane, błyskawicznie odpowiadały na pytania, rozpoznawały fragmenty legend, układały puzzle oraz wykonywały inne zadania. Między zadaniami przedszkolaki śpiewały przygotowane wcześniej piosenki. Wszystkie przedszkola zdobyły maksymalną ilość punktów, a tym samym 1 miejsce. Po zakończonym konkursie dzieci wspólnie się bawiły i delektowały, upieczonymi przez mamy przedszkolaków z Grzegorzowic, pierniczkami.

Skip to content