Światowy Dzień Chorego w Łubowicach

Często przy różnych okazjach życzymy sobie dużo zdrowia, bo zdrowie jest wartością nadrzędną. Ale ludzie zdrowi często nie pamiętają, że wśród nas są chorzy, którzy potrzebują naszego dobrego słowa, gestu, obecności. Dzień Chorego przypada 11 lutego.  W  parafii łubowickiej pamięta się o chorych,  spotkanie z tej okazji odbyło się w niedzielę 2 lutego 2020. Była uroczysta msza w intencji chorych, a po południu członkowie Stowarzyszenia Błękitne Anioły przygotowali spotkanie dla chętnych chorych i ich opiekunów w Centrum Eichendorffa w Łubowicach.  Na spotkanie przyszło 51 osób i czekało na nich wiele przyjemnych niespodzianek. Przy kawie i pysznych ciastach upieczonych przez Panie ze Stowarzyszenia można było przyjemnie spędzić niedzielne popołudnie. Był wykład ratownika medycznego, który udzielał wyjaśnień dotyczących cukrzycy, udarów, zawału itp. Przypomniał także zasady wzywania pogotowia ratunkowego, co należy przygotować, jakie  informacje podajemy przy wezwaniu. Można było sprawdzić  ciśnienie krwi dzięki profesjonalnemu aparatowi udostępnionemu przez firmę Henkel, obsługiwanemu przez młodzież należącą do Stowarzyszenia. Zaproszona na spotkanie kosmetyczka opowiedziała o konieczności pielęgnacji cery dojrzałej, wpływie witamin i jedzenia na stan skóry. Pani Dominika przygotowała niespodziankę: dla wszystkich Pań przygotowała nawilżającą maseczkę na dłonie. Zostały też rozlosowane kremy wśród pań w ilości 10 szt. Młodzież szkolna, która chętnie udziela się jako wolontariusze w Stowarzyszeniu częstowała wszystkich różnymi rodzajami miodu. Każdy mógł ocenić, który z miodów smakuje najbardziej (wrzosowy, akacjowy, lipowy, wierzbowy, spadziowy, gryczany, rzepakowy). Po degustacji miodów również niespodzianka w postaci losowania 6 zestawów miodów. To nie koniec niespodzianek, każdy z uczestników spotkania otrzymał proszek do prania od firmy Henkel i upominek od Aniołów. Po zakończeniu tej części spotkaniu nastąpiła cześć artystyczna : spotkanie z poezją i muzyką. Poeta p. Joachim Marcziński recytował swoje wiersze , do których natchnieniem była wiara, szczęście odnajdywane w codziennym życiu i refleksje nad nim. Wiersze p. Joachima przeplatały się z piękną muzyką wykonywaną na skrzypcach przez Vivienne Siodlaczek.  Dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli skorzystać z zaproponowanej przez Stowarzyszenie Błękitne Anioły w Łubowicach takiej  formy spędzenia niedzieli. Do osób chorych w starszym wieku i leżących, które nie mogły wziąć udziału w spotkaniu ( 28 osób) panie ze stowarzyszenia udały się z upominkami osobiście. Wszyscy uczestnicy spotkania poczuli się „zaopiekowani” i wychodzili uśmiechnięci i bardzo zadowoleni, docenili naszą troskę o nich i życzliwość, dziękowali za zorganizowania takiego spotkania z tyloma atrakcjami.  Zapowiedzieli, że  z przyjemnością przyjdą na następne. (wiecej zdjęć na www.lubowice.pl)

Ewa P.

Babski Comber w stylu „Dziki Zachód”

Pewnie nie raz bawiliście się w szeryfów, złodziei i dzielnych kowbojów, którzy zaprowadzali porządek w miasteczku, gdzieś na Dzikim Zachodzie. Pamiętacie kultowe kowbojskie kapelusze i buty, kamizelki z frędzelkami czy gwiazdę szeryfa? Chętne Panie mogły sobie ten klimat westernu przypomnieć w sobotę 8 lutego na Babskim Combrze w Centrum Eichendorffa w Łubowicach. Panie wskoczyły na konie, zwinęły lassa, nałożyły kowbojskie chusty, buty i kapelusze i ruszyły na imprezę rodem z westernów!  Przybywających gości przywitał szeryf ze swoim zastępcą. Na wejście wszyscy goście dostali lufę parszywej whisky, każdy, kto wypił należał do bandy. Noc na dzikim zachodzie to zabawa dla twardych, nieugiętych i pięknych kobiet. Dobrana muzyka, kowbojski klimat i dynamiczny scenariusz oferujący nie tylko standardowe gry w kasynie. Było porwanie szeryfa, poszukiwanie złota, rodeo na prawdziwym koniu i kucyku. Organizatorki Panie Agnieszka Kara i Joanna Krydzińska odbierają niekończące się podziękowania i pochwały za tak rewelacyjnie przemyślaną i przygotowaną zabawę!  (więcej zdjęć na www.lubowice.pl)

Ewa P.

Bal przebierańców w Grzegorzowicach

Dnia 10 lutego 2020 r. przedszkolaki z Grzegorzowic bawiły się podczas balu przebierańców. Dzieci były cudownie przebrane – były m.in. Elzy, królowe śniegu, Roszpunka, strażak, ninja, kowboj, pirat, czarodziej, wróżka, motylek, piesek z bajki „Psi patrol”, arbuz, kotek, Kapitan Ameryka. Przedszkolaki szalały w rytm muzyki, uczestniczyły w konkursach, zabawach. Na zakończenie zmęczone, ale zadowolone, usiadły do stolików, piły wodę i posilały się słodyczami.

Dzień Babci i Dziadka w Grzegorzowicach

Dnia 6 lutego 2020 przedszkolaki z Grzegorzowic zaprezentowały swoim babciom i dziadkom przedstawienie jasełkowe, śpiewały piosenki po polsku i niemiecku oraz wcieliły się w śląskie Omy recytując wiersz po śląsku. Wszyscy dziadkowie z uwagą słuchali i często nagradzali dzieci brawami. Po występach przedszkolaki obdarowały dziadków drobnymi upominkami samodzielnie przygotowanymi. Później wszyscy usiedli do stołów i częstowali się smakołykami.

90 rocznica urodzin Pana Józefa Wrazidło z Rudnika

Dnia 3 lutego bieżącego roku Jubileusz 90 rocznicy urodzin obchodził Pan Józef Wrazidło z Rudnika. Jubilat urodził się w Nieboczowach, a do Rudnika przeprowadził się po ślubie w roku 1960. Całe życie, aż do emerytury pracował na własnym gospodarstwie rolnym. Doczekał 4 córek, 8 wnuków oraz 3 prawnuków.

Z okazji urodzin Wójt Gminy Rudnik Piotr Rybka oraz Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Sabina Zięć złożyli Jubilatowi życzenia.

Panu Józefowi życzymy moc zdrowia, szczęścia oraz radości z każdego dnia i wszelkiej pomyślności na dalsze lata.