Pod koniec czerwca rozpoczęto prace termomodernizacyjne na budynkach gminnych: OSP w Gamowie, świetlicy wiejskiej w Grzegorzowicach oraz przychodni lekarskiej w Szonowicach. Dla każdego budynku przewidziano prace służące poprawie estetyki i komfortu użytkowania budynku. Główny zakres prac obejmuje: ocieplenie ścian zewnętrznych i cokołów styropianem, ocieplenie dachu styropapą bądź wełną mineralną w zależności od konstrukcji dachu, wymianę rynien i rur spustowych, wykonanie obróbek blacharskich oraz opasek wokół budynków.
Koszty robót budowlanych dla poszczególnych budynków są następujące:
  1. OSP Gamów – 92 216,90 zł brutto w tym kwota dofinansowania wynosi 55 210,74 zł brutto.
  2. Świetlica wiejska w Grzegorzowicach – 280 104,18 zł brutto w tym kwota dofinansowania o wartości 65 998,48 zł brutto.
  3. ZLA Szonowice (Ośrodek Zdrowia) – 110 028,52 zł brutto w tym kwota dofinansowania – 85 741,80 zł brutto.
Gmina otrzyma dodatkowe środki na realizację zadań w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014 – 2020 (Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego).